Doğu da tsm yazmak ?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
Arslan_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Doğu da tsm yazmak ?

Mesaj gönderen Arslan_34 » Sal Ara 18, 2018 12:38 pm

Merhaba arkadaşlar, İstanbul da otuyorum.Hakkari veya Şırnak'ta tsm yazsam orda aile hekimi olup İstanbul'a tayinle gelmem ne kadar sürer? Hiç böyle bi çılgınlık yapan var mı?

Kullanıcı avatarı
nova_29
VIP
VIP

Mesaj gönderen nova_29 » Sal Ara 18, 2018 2:22 pm

Şöyle anlatayım. TSM'den aile hekimliğine geçebilmek için önce bulunduğunuz ilde boş aile hekimliği olması gerekiyor ve buraya da sizin dışınızda kimsenin başvurmaması gerekiyor. Çünkü aile hekimliğine geçiş için ilk öncelik hakkı daha önce aile hekimiyken gebelik iznine ayrılan ya da askerliğe giden ve geri dönen kişilere ait daha sonra atamayla gelen uzman aile hekimleri geliyor daha sonra ise pratisyen aile hekimlerine en son ise pratisyen hekimler sıralanıyor. Bunlar da kendi aralarında hizmet puanına göre sıralanıyor. Tabi sonra kura denilen işlem yapılıyor ama öyle bildiğimiz kura çekmek gibi değil sırayla bu aile hekimliğine geçmek istiyor musun diye soruluyor. Size sıra gelene kadar hiç kimse ben istemiyorum demeli. Yani TSM'ye yeni başlayan birisi listenin en sonunda oluyor >:) Velev ki bir aile hekimliği boşaldı siz başvurdunuz kimse başvurmadı siz geçtiniz. O zamanda mecburi hizmet süresini tamamlamanız gerekiyor ve en az 1 yıl aile hekimliğinde durmanız gerekiyor. Bunlar da tamam olunca gitmek istediğiniz yerde boş kadro olmalı boş kadro dediğim yine TSM kadrosuna gideceksiniz orada da yine aile hekimliği boşalacak yine kuraya gireceksiniz. Tabi o ara Şırnak veya Hakkari de en az 1 yılda biraz hizmet puanı kasmış olursunuz ama yeterli olur mu bilemem. Şimdi gelin düşünün bu çılgınlığa değer mi :') ':) Çünkü bunu yapmak tam bir çılgınlık olur :grinning:

Kullanıcı avatarı
dr.ghk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.ghk » Sal Ara 18, 2018 4:06 pm

benim bildiğim 1 yıllık aile hekimi olunca iller arası aile hekimliği kadrolarına başvurup gidebiliyorsunuz. ve istanbulda çok boş yer oluyor.

dr_sewinc
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr_sewinc » Sal Ara 18, 2018 4:23 pm

Bu çılgınlığı yapmış bir arkadaşım var :relieved: Ağrı'da mecburi hizmet için TSM yazıp gitti, 2-3 ay içinde oranın bir ilçesinde Aile Hekimi oldu, sonra aynı şehirde merkezde bir Aile Hekimliği'ne geçti. orda da 1 yılını tamamlayınca il dışı kuradan İstanbul'a geçti, orda da 1 ay içinde Aile Hekimi oldu, şuanda da mutlu mesut hayatına devam ediyor. Ben de Aile Hekimliği yapmış biri olarak söyleyebilirim ki, doğuda 2-2,5 yıl kalmayı göze alabilirsen bence yapılabilir bir plan , İstanbul'da da Aile Hekimliği'nde çok açık var. Ayrıca öyle Hakkari-Şırnak'a da gitmene gerek yok, Ağrı,Kars,Van,Adıyaman vb yerler de mevcut.

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP
TAG: Aile Hekimi

Mesaj gönderen eps » Sal Ara 18, 2018 4:36 pm

Kadronuzun bulunduğu ilçenin gelişmişlik puanına göre aile hekimliğine geçişte sınırlama var şöyle ki; siz 5.bölge ilçedeyseniz 5 ve 6. bölgede boş AHBye kalırsa gidebilirsiniz üstüne gidemezsiniz ta ki zorunlu hizmet bitene kadar bu sınırlama geçerlidir. İstediğiniz ilin sağlık müdürlüğü sitesi duyurulardan eski kura ilan ve sonuçlarına bakın size yer kalır mı kalmaz mı bir öngörünüz olur. İller arası aile hekimliğine açılan yerler il içerisinde hiç kimsenin tercih etmediği yerler oluyor yani böyle bir yeri tercih etmek sizi oradan kurtulana kadar zorlayacaktır, yine iller arası kuralarda İstanbulda nere olabilir bir bakın, semte aldanmayın kiraları düşünün...
"Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1 (bir) yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile
hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır" yani rapor ve ücretsiz izin alırsanız süreniz uzar, takvim olarak 1 yıl doldu diye düşünmeyin olur da denk gelirse bi kaç günle bir sonraki kurayı beklemek zorunda kalırsınız.
Hakkınızda hayırlısı olsun...

Kullanıcı avatarı
nova_29
VIP
VIP

Mesaj gönderen nova_29 » Çrş Ara 19, 2018 9:56 am

dr.ghk yazdı:
Sal Ara 18, 2018 4:06 pm
benim bildiğim 1 yıllık aile hekimi olunca iller arası aile hekimliği kadrolarına başvurup gidebiliyorsunuz. ve istanbulda çok boş yer oluyor.
Tamam işte boş kadro yoksa mecbur TSM de bekliyor onu belirttim ;) Ben olası gidişatı söyledim. Ama dediğim gibi hep boş boş boşa denk gelir kısa sürede geçebilir. Ama boş olmazsa işte o zaman beklemek durumunda kalacağını bilmeli :)

pseudopod
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen pseudopod » Prş Ara 20, 2018 9:53 am

Doğu'da veya geri kalmış bir bölgede çalışmak ''çılgınlık'' değildir; insanlıktır

KEYFİX
VIP
VIP

Mesaj gönderen KEYFİX » Prş Ara 20, 2018 11:09 am

pseudopod yazdı:
Prş Ara 20, 2018 9:53 am
Doğu'da veya geri kalmış bir bölgede çalışmak ''çılgınlık'' değildir; insanlıktır
+1

Kullanıcı avatarı
lockpicker
VIP
VIP

Mesaj gönderen lockpicker » Prş Ara 20, 2018 12:20 pm

istanbul yazıp, istanbuldaki bir aile hekimliğine geçmek daha güzel değil mi?

Kullanıcı avatarı
nova_29
VIP
VIP

Mesaj gönderen nova_29 » Cum Ara 21, 2018 9:51 am

pseudopod yazdı:
Prş Ara 20, 2018 9:53 am
Eğer bu söz banaysa bende doğu da çalışıyorum ve ülkemin her yerinde de seve seve çalışırım çalışıyorum da. Ben sadece doğuya gidip ordan aile hekimliğine geçmek için bu kadar uğraşılmasına zahmet çekilmesine çılgınlık dedim. Aradaki farkı umarım anlarsınız.