Büyük ANTİTUSİF projesi

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
KENMEKEN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Büyük ANTİTUSİF projesi

Mesaj gönderen KENMEKEN » Prş Mar 14, 2019 12:37 am

Büyük projenin bütün sorularını çevirmeye hazırım. Siz aşama aşama ingilizcesini sitede yayınlayın ben ardından yayınlananın tercümesini yapıp siteye atarım.

mustkem
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mustkem » Prş Mar 14, 2019 11:24 am

Bence teorik olarak çok güzel bir proje ancak iyi bir organizasyonla pratikte de güzel olabilir.Eğer proje uygulanmaya başlamışsa birkaç örnek soru atılabilirse iyi olurdu aslında
VİP Olmak Dileğiyle

JoeDoe
VIP
VIP

Mesaj gönderen JoeDoe » Cum Mar 15, 2019 10:45 pm

mustkem yazdı:
Prş Mar 14, 2019 11:24 am
Bence teorik olarak çok güzel bir proje ancak iyi bir organizasyonla pratikte de güzel olabilir.Eğer proje uygulanmaya başlamışsa birkaç örnek soru atılabilirse iyi olurdu aslında
Tabi hocam ornek soru da gonderirim size. Hocam bir atilimla baslayabilsek zaten organizasyon asamasini dusunucem hatta buna gonullu takip edebilecek yardim edecek kisilerin olmasi da cok daha iyi olur. Sorunumuz cok iyi proje diye baslayanlarin bir daha hic geri donus yapmamasi. Su an bir arkadas var sadece bunu ciddiye alip haftalik soru atan.

Genel olarak konusmak gerekirse tesekkurler arkadaslar maillerini atanlar, geri donus yapanlar oldu. Eve gecince yarin aksam sizlere sorulari atacagim dahiliye uzerine oncelikle yogunlasmamiz gerektigini dusunuyorum, ozel bir konuyu cevirmek isteyen varsa (mesela enddokrin) istegine gore de gonderebilirim sorulari. Baslangic olarak kimseden belli bir soru sayisini tutturun diye bir talebim yok cunku sistemin bir devamlilik kazanip ilerleme kaydettigini gormek istiyorum. Ama oturtabilirsek ritmimizi seffaflik adina kim ne kadar soru cevirdi, ne kadar calisti burdan guncellerim. Onerilerinize de her zaman acigim kaynak olarak USMLE World veya Kaplan hangisini cevirsek sizce iyi olur mesela?

mustkem
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mustkem » Cmt Mar 16, 2019 12:25 am

JoeDoe yazdı:
Cum Mar 15, 2019 10:45 pm
mustkem yazdı:
Prş Mar 14, 2019 11:24 am
Tabi hocam ornek soru da gonderirim size. Hocam bir atilimla baslayabilsek zaten organizasyon asamasini dusunucem hatta buna gonullu takip edebilecek yardim edecek kisilerin olmasi da cok daha iyi olur. Sorunumuz cok iyi proje diye baslayanlarin bir daha hic geri donus yapmamasi. Su an bir arkadas var sadece bunu ciddiye alip haftalik soru atan.

Genel olarak konusmak gerekirse tesekkurler arkadaslar maillerini atanlar, geri donus yapanlar oldu. Eve gecince yarin aksam sizlere sorulari atacagim dahiliye uzerine oncelikle yogunlasmamiz gerektigini dusunuyorum, ozel bir konuyu cevirmek isteyen varsa (mesela enddokrin) istegine gore de gonderebilirim sorulari. Baslangic olarak kimseden belli bir soru sayisini tutturun diye bir talebim yok cunku sistemin bir devamlilik kazanip ilerleme kaydettigini gormek istiyorum. Ama oturtabilirsek ritmimizi seffaflik adina kim ne kadar soru cevirdi, ne kadar calisti burdan guncellerim. Onerilerinize de her zaman acigim kaynak olarak USMLE World veya Kaplan hangisini cevirsek sizce iyi olur mesela?
Teşekkürler hocam,umarım istediğiniz gibi ilerler.Söylediğiniz kaynaklarla ilgili ayrıntılı bir bilgim yok hangisi daha iyi konusunda.Bu kaynakları bilenler yorum yaparsa daha iyi olur
VİP Olmak Dileğiyle

JoeDoe
VIP
VIP

Mesaj gönderen JoeDoe » Pzt Mar 18, 2019 5:28 pm

Katilmak isteyip de bana e-mail adresini atanlara mail olarak sorularini gonderdim. Su an 5-6 kisiyiz katilmak isteyen varsa bana mesaj atabilir, bakalim nasil ilerleyecegiz. :)

JoeDoe
VIP
VIP

Mesaj gönderen JoeDoe » Sal Mar 19, 2019 10:31 pm

Evet arkadaslar 8 kisiye ulastik, hatta cevirilerinden gondermeye baslayanlar var :) Insallah bu sinerjiyi bozmadan, devam edecegiz hala katilmak isteyen herkes bana ulasabilir. Onerilerinize her zaman acigim her turlu alanda da yardim etmek isteyenler her zaman bana ulasabilir. Is ne kadar buyur ve bir yapi kazanirsa o kadar iyi olacaktir. TUS da artik USMLE'i benzeri yapiya burunuyor, birebir ayni olmalari gibi bir sey simdilik soz konusu degil ama onemli olan spot bilgiden ziyade Tip nosyonunu da olcecek bir dusunce yapisini kazanmak soru cozerken ve tabi aciklamalariyla konuyu ogrenmek.