MECBURİDEN AĞUSTOS İÇİN İSTİFA

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

MECBURİDEN AĞUSTOS İÇİN İSTİFA

Mesaj gönderen mercq » Cum Mar 23, 2018 9:32 am

lapaix yazdı:
Prş Mar 22, 2018 1:36 pm
Ezgisu yazdı:
Sal Oca 23, 2018 7:13 pm
Sözleşmelide pratisyenlere ohalle değişen bir yaptırım yok arkadaşlar. Usulsuz istifa edebilirsiniz. Eah vs tus cezası muahbbetleri yok. Kurum onayı vs yok. Usulsuz sadece 4 yıl sözleşmeli kadroya girememek var ki o da asistan olacak birini hiiiiç bağlamaz. Sözleşmeliye geçebildiyseniz istifayı basın istediğiniz an
dilekçeyi verdikten sonra hiçbir şekilde nöbet tutmamak mı gerekir ? dilekçenin hemen işleme konmaması, sağlık müdürlüğünün işi ağırdan alması gibi durumlarda ne pozisyon almak gerekir bilginiz var mı hocam ?
Onu yapıyorlar genelde, dilekçenizin takipçisi olun. Evrak kayıt numarasını vs öğrenin. İlgili birimi arayarak ya da bizzat müdürlüğe giderek hızlandırmak gerekebiliyor. Ancak nöbet konusunda bir şey yapılabilir mi emin değilim, istifa kabul edilene kadar çalışmak mecburiyetindeyiz. Müstafi hükmü uygulanabilir.

Şu an benim de masamda dilekçe var, amirin gelmesini bekliyorum. Dilekçeden sonra müdürlükle görüşüp kabul edilmezse de istemediğim bir tercih yaparak ayrılacağımı belirteceğim. Süreci hızlandırabilir diye düşünüyorum.

the day you stop running is the day that you arrive...

sütlükahve
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sütlükahve » Cum Nis 13, 2018 11:57 am

DHY'de devlet hastanesinden 657den usüle uygun istifa için dilekçe örneği var mıdır? Aradım forumda fakat bulamadım. Örnek dilekçe varsa gönderebilecek olan var mı?

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Cum Nis 13, 2018 3:17 pm

sütlükahve yazdı:
Cum Nis 13, 2018 11:57 am
DHY'de devlet hastanesinden 657den usüle uygun istifa için dilekçe örneği var mıdır? Aradım forumda fakat bulamadım. Örnek dilekçe varsa gönderebilecek olan var mı?
Hocam ekstra bir şeyi yok dhy’nin.

Ben internetteki sıradan 657 dilekçelerine bakıp “Kurumunuzda devlet hizmet yükümlüsü olarak görev yapmaktayım. 657’nin şu ve şu (20 ve 95 olabilir hatırlayamadım) maddelerindeki hükümlere istinaden tüm haklarım saklı kalmak koşuluyla, usulüne uygun olarak, devlet memurluğu görevimden istifa etmek istiyorum.” gibisinden bir şey yazdım.
the day you stop running is the day that you arrive...

Kullanıcı avatarı
DilaraYilmaz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DilaraYilmaz » Pzt Nis 23, 2018 4:58 pm

Yakın zamanda usulsüz istifa eden varmı 4924 den acaba? Ona göre sözleşmeliye başvurucam

çavuş
VIP
VIP

Mesaj gönderen çavuş » Sal Nis 24, 2018 12:22 am

Merhaba arkadaslar. Ben yaklasik 6 ay kadar once 4924den usulsuz istifa ettim biraz aciklama yapayim cunku bilgi bulmak gercekten zor.oncelikle dilekce ornegini herhangi bir devlet hast. personel islerinden bile ogrenebilirsiniz.drtusta ornegi vardi kabaca su tarz bir dilekce yazacaksiniz. .... sicil no ile filanca tarihte filanca il saglik mudurlugune (veya khb.e artik hangisiyse ) bagli .... ilce devl. Hast. Acilinde pratisyen hekik olarak mecburi hizmet gorevimi yapmaktayim.. .... tarihi itibari ile 4924den usulsuz bir sekilde 657 ye dondurulmeksizin istifa ediyorum. Geregine bilgilerinize arz ede.... daha sonra bashekim olur verirse il veya ilce sagligi arayip dr.umuz muskulu var diyor size bir olur yazisi gelir yaklasik 15 20 gun surer.sonra size teblig tebellug dedikleri bir bildiri yaparlar gelip imzalamaniz lazim.. herhangi birsekilde olur vermezlerse memuriyette problem yasayabilirsiniz burasi turkiye.usulune uygun edersen 657den etmis olursn onu sakin yapma mutlaka belirt ben eah. Kazandim cok sukur baslayacgm bir sikinti olmaz ama surelere dikkat et

çavuş
VIP
VIP

Mesaj gönderen çavuş » Sal Nis 24, 2018 12:50 am

Bu arada ben aday memurdum istafa ederken kidem tazminati gibi seylee var yillik izin hakki vs. Iyice arastirin bence enine boyuna.. istifa karari zor ama tus kazanmak daha onemli bence yogun bir acilde tus kazanmak pek mumkun degil.hea pratisyen olarak da devam edebilirsin bence gayet guzel uzman olunca dunya degismiyor.ama sunu da soyleyeyim eger uzman dr olarak devam etmek istiyorsaniz ve durumunuz musaitse bir an evvel istifa etmek en mantiklisidir. Hakkiniza hayirlisi zor bir surec