İSTİFA SÜRECİ HAKKINDA, YARDIMINIZA VE FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR!

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

pandaw
VIP
VIP

İSTİFA SÜRECİ HAKKINDA, YARDIMINIZA VE FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR!

Mesaj gönderen pandaw » Sal Haz 23, 2020 11:25 pm

hocam öncelikle geçmiş olsun bu istifa olayıyla ilgili bir başlık açıp durumu kısaca anlatıp linkler vermiştim ben de takip ediyorum bu ay sonunda usülsüz istifa edeceğim ben de inşallah
peki 4924 te dilekçemi verdim ve size yapıldığı gibi zorluk çıkarıldılar ama ben hastaneye devam etmezsem ne olur acaba merak ediyorum
yani dilekçemi verdim ve işlem yapılmadı ve ben de hastaneye nöbetlerime gitmiyorum süreç nasıl işler acaba?

md.unknown
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen md.unknown » Çrş Haz 24, 2020 12:42 pm

Merhaba arkadaşlar , sözleşmeli değilim pandemi istifa yasağı gelmeden bir hafta önce usulune uygun istifa vermiştim yasak geldi güme gitti .Bu yüzden 1 haziranda yeniden dilekçe verdim 1 ay bekleme süremi doldurduktan sonra istifamı belirten yani 1 temmuzda ayrılıcam , fakat bugün acil uzmanımz sana nöbet yazıcaz hekim yetersizliğinden halbu ki yeterli .. baş hekim istifanı kabul etmicek dedi ..haydaa bende başhekime yazdım başhekimde müdürlük ve bakanlık istifaları öteliyor vs vs dedi topu bakanlığa attı.Bu durumda ne yapmalıyım nöbet listesi için sıkıştırıorlar 1 temmuza kadar cvp gelmesse 2.dilekçeyi yazıp yine başhekim onaylaması gerekiyor mu ayrılış yapmam için yoksa dilekçeyi yaz mutemetilğe vermem yeter li mi ne yapmam gerekiyor?

drsrap
VIP
VIP

Mesaj gönderen drsrap » Çrş Haz 24, 2020 4:36 pm

1eylül2019 yazdı:
Sal Haz 23, 2020 6:49 pm
Sizin verdiğiniz dilekçeye takip numarası vermemek gibi bir hakkı yok. Vermezse vermedi diye şikayet edebilirsiniz.şikayet zinciri ilçe sağlık müdürlüğü o da bişe yapmazsa il sağlık olmazsa savcılık diye biliyorum
İl sağlık müdürlüğünün 1 ay bekletiriz dediği şey olabilir.ben pandemiden önce 4924 ten usulsüz istifa ettim. Hastane personel şefliğinde çalışan memur bana 1 ay bekletebilirler o yüzden erkenden gönderelim dilekçeyi demişti.yani bu dediği doğru olabilir çünkü taa pandemiden önce böyke söylemişti. Çks ye düşürmeme gibi bir hakkı var mı bilmiyorum .
Size tavsiyem arayı kızıştırmadan çözmeye çalışmanız olurdu ama çoktan tehtid etmişler zaten uzlaşmayacakları belli.
Ben olsam bulabiliyorsam bi avukatla görüşür bulamıyorsam sendika,ttb gibi yerlerden beni bilgilendirmelerini rica ederdim.
Gerçekten çok sinir bozucu bir durum.
Hiçbir çare bulamasaydım acilsarıseron,dahiliye vakalar gibi kişilere ne yapayım diye fikir sorardım.benim çalıştığım yerde yardım isteyebildiğim büyüklerim vrdı yol gösteriyolardı.çünkü ttb ya da sendika gibi yerlere gitmek de biraz gerlim olabiliyo yani benim gibi alışık olmayanlar için
Pek de ele gelecek bir şey söyleyemedim ama :( istifalı olduğum için istifalılara 1 kelime de olsa cevao vermeye çalışıyorum
Hocam merhabalar. Öncelikle istifanız şimdiden hayırlı olsun. İsterseniz http://www.antitusif.com/viewtopic.php? ... 1&start=10 bu linki bir inceleyin. Dilekçeyi noter aracılığı ile gönderme işi çok mantıklı. Umarım en kısa sürede sorunsuz kurtulursunuz. :pray_tone1:

drmonza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmonza » Çrş Haz 24, 2020 11:01 pm

Zaten usulsüz istifadan bahsediyoruz.Dilekçe bile yazmazsanız işe gitmemenizle usulsuz istifa edilmiş oluyor.Bi yaptırımları zaten olamaz diye biliyorum

nerdenduydun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nerdenduydun » Prş Haz 25, 2020 9:37 am

dilekçeni hastanede evrak kayıt birimine teslim edersen direk numara alırsın sen dilekçeni personel şubeye verdin sanıyorum

drhsn
VIP
VIP

Mesaj gönderen drhsn » Cum Haz 26, 2020 11:45 am

Glukitol yazdı:
Sal Haz 23, 2020 5:50 pm
arkadaşlar ben 4924lü olarak bir ilçe devlet hastanesinde acilde pratisyen oalrak çalışmaktayım.

pandemi süresinde yasak olan istifaların açıldığını biliyorum dün usulsüz istifa dilekçemi çalıştığım kurumun evrak işlerine verdim. başhekimle ve il sağlık müdürlüğü personel işleriyle ilgilenen bir yetkiliyle de görüştüm, sorun şu ki; usulsüz istifa ettiğim bilindiği halde başhekim verdiğim dilekçemi imzalamıyor, bu durumda bir yaptırımı olur mu, evrak takip numarası istiyorum bana henüz başhekim imzalamadı imzalayınca vericem size diye yanıt veriyorlar. il sağlık müdürlüğü bana usulsüz istifa hakkında ''istifanızı verirsinz ancak şuan hekim sayısı ilimizde azaldığı için müdürlüğümüz şöyle bir karar aldı herkesi 1 ay bekletiyor; istifa olan ve tusla giden hekimlerin yerine diğer ilçelere sizi görevlendireceğiz oyüzden başhekimin sizi 1 ay tutma hakkı var eğer dilekçeniz sonrasında çekip giderseniz sizi çkys den düşürmeyiz tusa giremezsiniz ve bir sonraki atamaya da katılamazsınız'' gibi saçma şeyler söyledi. bunların yaptırımı var mıdır benim durumumda olan var mı yoksa sadece bizim il sağlık müd. mü böyle saçma bir karar almış? başhekim temmuzda da nöbetleri tutacaksın diyor, bunun adı mobbing benim bildiğim? hatta ağustosta da 4 gün kadar nöbet tuttururuz size diyorlar

lütfen bir bilen yardımcı olsun benim bunlara karşı şikayette mi bulunmam gerekiyor veya ne yapmam lazım?
Külliyen yalan adı üstünde usulsüz istifa kimse orada tutamamz sizi.evrak kayıttan geçirip barkod no yu alın.dilekce kabule etmemek suçtur.

drhsn
VIP
VIP

Mesaj gönderen drhsn » Cum Haz 26, 2020 11:49 am

657 ye gecemeden şu tarihte usulsüz olarak ayrıldığımız belirten bir dilekce yazıp evrak kayıttan. Geçirin barkodlu evragin fotosunu çekin artık istediğiniz yere gidebilirsiniz.son zamanlarda bashekimlikler tecrübesiz arkadaşları zorbalıkla birkac ay daha tutma derdindeler

Glukitol
VIP
VIP

Mesaj gönderen Glukitol » Pzr Haz 28, 2020 5:02 pm

cevaplarınız için çok teşekkür ederim, il sağlık müdürlüğüne gittim oradaki evrak işleri personeliyle görüştüm kendisi bu ayın 22 sinde dilekçe verdiğim için bir sonraki ayın 22 sinde ayrılış yapabileceğimi söylüyor peki bunun bir anlamı var mı dilekçeme bakıyorum evrak takipten çalıştığım ilin atama biriminde tutuluyor, ankaraya gönderilmemiş bunun için bir şey yapılabiliyor mu fikrinin var mı avukat mı tutmak gerekiyor

Glukitol
VIP
VIP

Mesaj gönderen Glukitol » Pzt Haz 29, 2020 7:27 pm

drmonza yazdı:
Çrş Haz 24, 2020 11:01 pm
Zaten usulsüz istifadan bahsediyoruz.Dilekçe bile yazmazsanız işe gitmemenizle usulsuz istifa edilmiş oluyor.Bi yaptırımları zaten olamaz diye biliyorum
normalde olması gereken bu hocam ama bizim başhekimlik ve il sağlık mğdğrlüğü anlaşıp aynı ağızdan konuşuyorlar ve ikisi de en az 1 ay burdasınız diye geribildirim yapıyor. buna hakları olmadığını biliyorum fakat davayla filan uğraşmadan nası işin içinden çıkabilirim onun yolunu bulmaya çalışıyorum, tamam desem ağustosta bile nöbet yazacaklar, dilekçem de il sağlık müdürlüğü atama biriminde bekletiliyor

Glukitol
VIP
VIP

Mesaj gönderen Glukitol » Pzt Haz 29, 2020 7:28 pm

drhsn yazdı:
Cum Haz 26, 2020 11:45 am
Glukitol yazdı:
Sal Haz 23, 2020 5:50 pm
arkadaşlar ben 4924lü olarak bir ilçe devlet hastanesinde acilde pratisyen oalrak çalışmaktayım.

pandemi süresinde yasak olan istifaların açıldığını biliyorum dün usulsüz istifa dilekçemi çalıştığım kurumun evrak işlerine verdim. başhekimle ve il sağlık müdürlüğü personel işleriyle ilgilenen bir yetkiliyle de görüştüm, sorun şu ki; usulsüz istifa ettiğim bilindiği halde başhekim verdiğim dilekçemi imzalamıyor, bu durumda bir yaptırımı olur mu, evrak takip numarası istiyorum bana henüz başhekim imzalamadı imzalayınca vericem size diye yanıt veriyorlar. il sağlık müdürlüğü bana usulsüz istifa hakkında ''istifanızı verirsinz ancak şuan hekim sayısı ilimizde azaldığı için müdürlüğümüz şöyle bir karar aldı herkesi 1 ay bekletiyor; istifa olan ve tusla giden hekimlerin yerine diğer ilçelere sizi görevlendireceğiz oyüzden başhekimin sizi 1 ay tutma hakkı var eğer dilekçeniz sonrasında çekip giderseniz sizi çkys den düşürmeyiz tusa giremezsiniz ve bir sonraki atamaya da katılamazsınız'' gibi saçma şeyler söyledi. bunların yaptırımı var mıdır benim durumumda olan var mı yoksa sadece bizim il sağlık müd. mü böyle saçma bir karar almış? başhekim temmuzda da nöbetleri tutacaksın diyor, bunun adı mobbing benim bildiğim? hatta ağustosta da 4 gün kadar nöbet tuttururuz size diyorlar

lütfen bir bilen yardımcı olsun benim bunlara karşı şikayette mi bulunmam gerekiyor veya ne yapmam lazım?
Külliyen yalan adı üstünde usulsüz istifa kimse orada tutamamz sizi.evrak kayıttan geçirip barkod no yu alın.dilekce kabule etmemek suçtur.
dilekçem ilçeden il sağlık müdürlüğüne geçti peki orada bekletme hakları var mı çünkğ orada bekliyor dilekçem evrak takipten bakıyorum il atama biriminde yazıyor. ankaraya gönderilmiyor