SMT Anatomi Hakkında

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

SMT Anatomi Hakkında

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Mar 16, 2020 9:20 pm

Cümleten hayırlı akşamlar :blush:

Arkadaşlar 7.baskı SMT anatomi kitabını aldım ve 260 sayfayı geride bıraktım. İlk izlenimlerimden bahsedecek olursam ben kitabı çok beğendim. Diğer dershanelerin anatomi kitaplarını incelemedim fakat bu kitapta şöyle bir olay var. Görsel hafızaya resmen kazınacak şekilde konular işleniyor. Paylaşılan fotoğraflar çok iyi pekiştirici olmuş, 3 boyutlu olarak düşünmenize de katkı sağlıyor, yalnız ben kitabı alayım kendi başıma çalışayım diyorsanız bence eksik kalabilir. Bu kitabı alacaksanız VIP olmanızı tavsiye ederim, paylaşılan videolar eskid olsa beni fazlasıyla tatmin etti. %95 aynı diyebilirim. Hoca sadece anatomik çizimler üzerinden kitabı anlatıyor. Kitapta o çizimlerin haricinde o çizimlerin pekişmesini sağlayan yazılar da mevcut ancak çizimleri iyi anladığınız için yazıları okumaya bile gerek kalmayacak yani hoca da öyle diyor zaten, tekrar ederken yazı okumadan sadece çizimlerin etrafına yazdığınız kendi yazılarınızı okuyarak çalışacaksınız diyor..Bu da bana göre sınav arefesi kısa sürede anatomiyi tekrar edilebilecek hale getiriyor..

Kitap 586 sayfa ancak dediğim gibi her tarafı anatomik resimler olduğundan hiç göz korkutmuyor ;)

Şahsen şuana kadar izlenimlerim böyle oldu anatomiyi sevmeye başladım :blush: Alacaklara tavsiye ederim. Haa bu arada Tus açısından soru tutturma olarak nasıldır bilemem onu hocamızdan çalışanlar söyleyebilirse seviniriz ama şu açıdan bakarsak konuyu anladığınız için üstüne soru da çözersek yani soru tutturmasa bile TUS'da apışıp kalmayız herhalde :blush:

Kullanıcı avatarı
travian
VIP
VIP

Mesaj gönderen travian » Pzt Mar 16, 2020 9:36 pm

Hocam görüşleriniz için tok teşekkürler.
Bende kitabı aldım yakında dinlemeye başlayacağım elimde SMT hocanın 2016 videosu var ama sesi çok kötü cızırtılı sizin dinlediğiniz daha kaliteliyse paylasabilirmisiniz

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Mar 16, 2020 9:42 pm

travian yazdı:
Pzt Mar 16, 2020 9:36 pm
Hocam görüşleriniz için tok teşekkürler.
Bende kitabı aldım yakında dinlemeye başlayacağım elimde SMT hocanın 2016 videosu var ama sesi çok kötü cızırtılı sizin dinlediğiniz daha kaliteliyse paylasabilirmisiniz
Hocam ben de aynı videoları izliyorum toplam 29 saatlik bir süresi var. Bana o kadar da rahatsız edici bir cızırtısı gelmedi açıkcası :)
İzlerken eğer program kullanmıyorsanız GOM Player öneririm. Yön tuşlarıyla 3sn'lik geri-ileri sardırma yapabiliyorsunuz bu çok işe yarıyor.
Ayrıca izlerken 50 dakikalık video durdur, sardır yapmakla 70 dakikaya kadar çıkıyor :D Ama kitabı iyi dolduruyorsunuz öyle olunca bence acele etmeden yaza çize ilerleyin..

drali0755
VIP
VIP

Mesaj gönderen drali0755 » Pzt Mar 16, 2020 10:59 pm

Güzel geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Mar 16, 2020 11:47 pm

drali0755 yazdı:
Pzt Mar 16, 2020 10:59 pm
Güzel geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederim.
Ne demek :blush: Yalnız yeni sınava girmiş ve SMT'den çalışmış arkadaşlar fikirlerini belirtirse güzel olur..

Kullanıcı avatarı
tusmeraklısı
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusmeraklısı » Sal Mar 17, 2020 12:06 am

Merhabalar. Ben sınavdan yaklaşık 2 ay önce videoları izlemiştim, ondan sonra anatomiyi okuma şansım olmadı Şubat TUS'unda soruların büyük bir kısmını yapabildiğimi söyleyebilirim. Kitapta olmayan maksimum 2-3 soru vardır diye düşünüyorum. Ben kendi adıma ders videolarından fazlasıyla verim aldığımı düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Sal Mar 17, 2020 1:03 am

tusmeraklısı yazdı:
Sal Mar 17, 2020 12:06 am
Merhabalar. Ben sınavdan yaklaşık 2 ay önce videoları izlemiştim, ondan sonra anatomiyi okuma şansım olmadı Şubat TUS'unda soruların büyük bir kısmını yapabildiğimi söyleyebilirim. Kitapta olmayan maksimum 2-3 soru vardır diye düşünüyorum. Ben kendi adıma ders videolarından fazlasıyla verim aldığımı düşünüyorum
Allah Allah merak ettim doğrusu o 2,3 soruyu neden yoktu acaba? :)

Excalibur38
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Excalibur38 » Sal Mar 17, 2020 7:20 am

Hocam acaba o 2016 videosunu bana da yollayabilir misiniz

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Sal Mar 17, 2020 9:36 am

Excalibur38 yazdı:
Sal Mar 17, 2020 7:20 am
Hocam acaba o 2016 videosunu bana da yollayabilir misiniz
Hocam telif haklarından dolayı herkese açık paylaşılamıyor. VIP olarak erişim sağlayabilirsiniz. VIP olmak zor değil ;)

Teoman123
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Teoman123 » Sal Mar 17, 2020 1:06 pm

BENDE SMT ANATOMİDEN ÇALIŞTIM COK GÜNCELLENEN BİRSEY DEĞİ ZATEN SMT 2012 VİDEOSUNU İZLEMİŞŞTİM KİTAP İLE KORELE EKSİK ŞEYLER ZATEN YAZIYOR GENELDE ÜSTÜNE DE YENİ TİP SORU ÇÖZÜLÜRSE HİÇ SORUN KALMZ SANIYORUM. VK DA VAR 2012 VİDEO GÜZEL KAYIT