TUS-COIN : Tamam mı Devam mı?

Önemli Bildiri ve Duyurular

TUS-Coin sistemine devam edelim mi?

Maaşlar yüksek tutulacaksa,coinimiz bol olacaksa devam edelim bence
59
21%
Hayır ya,yeni sisteme bir türlü ayak uyduramadım gitti.Eski sisteme dönelim hadi
218
79%

Toplam oy: 277

Kullanıcı avatarı
yunus21
VIP
VIP

TUS-COIN : Tamam mı Devam mı?

Mesaj gönderen yunus21 » Sal Tem 17, 2018 6:35 pm

kermitkalp yazdı:
Sal Tem 17, 2018 1:06 pm
Merhaba, basta sistemi tam anlamamis biri olarak ben de karsi cikiyordum. Cunku tam vip olmak icin kafamda bi seyler kararlastirmistim ve engel gibi gorunuyordu. Ancak oyle olmadigini iki guncel kitap ekleyip vip olduktan sonra fark ettim. Kitaplari coinli yuklemistim sonucta belli bi emekle taratip yukledim ve her tiklanmada bi miktar coin kazanarak emegimin karsiligini aliyordum. Sonradan bunun gercekten iyi bi fikir oldugunu fark ettim.

Tek problem alternatif olayi. Benden indirdigini alternatif haline getirip daha dusuk coine yukleyen arkadaslar oldu. Bi sekilde hallettik ama gercekten moral bozucuydu. Alternatif olayina cozum bulunursa daha iyi olabilir.
Ayrica bazi linklere 40 coin, 20 coin gibi ucretler gormustum. İnsan ister istemez cekiniyor biraz. En azindan 15 coine filan dusurulebilir max deger. Ya ds ses kaydi 10 coin, not 5 coin vs bi sekilde kategoriyle coin ucretlenmesi yapilabilir.

Emeklerinize saglik, kolayliklar diliyorum
hocam vıp olmak için bu kadar beklememeniz gerekiyordu . eski sistemde de güncel doküman paylaşmanız vıp olmanız için yetiyordu . vıp olmayı atp ye bağlamak pek doğru değil.

Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

NAZIM HİKMET RAN

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Sal Tem 17, 2018 6:50 pm

yunus21 yazdı:
Sal Tem 17, 2018 6:35 pm
kermitkalp yazdı:
Merhaba, basta sistemi tam anlamamis biri olarak ben de karsi cikiyordum. Cunku tam vip olmak icin kafamda bi seyler kararlastirmistim ve engel gibi gorunuyordu. Ancak oyle olmadigini iki guncel kitap ekleyip vip olduktan sonra fark ettim. Kitaplari coinli yuklemistim sonucta belli bi emekle taratip yukledim ve her tiklanmada bi miktar coin kazanarak emegimin karsiligini aliyordum. Sonradan bunun gercekten iyi bi fikir oldugunu fark ettim.

Tek problem alternatif olayi. Benden indirdigini alternatif haline getirip daha dusuk coine yukleyen arkadaslar oldu. Bi sekilde hallettik ama gercekten moral bozucuydu. Alternatif olayina cozum bulunursa daha iyi olabilir.
Ayrica bazi linklere 40 coin, 20 coin gibi ucretler gormustum. İnsan ister istemez cekiniyor biraz. En azindan 15 coine filan dusurulebilir max deger. Ya ds ses kaydi 10 coin, not 5 coin vs bi sekilde kategoriyle coin ucretlenmesi yapilabilir.

hocam vıp olmak için bu kadar beklememeniz gerekiyordu . eski sistemde de güncel doküman paylaşmanız vıp olmanız için yetiyordu . vıp olmayı atp ye bağlamak pek doğru değil.

Ben zaten eski sisteme gore vip oldum hocam.

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Onur Üyesi
Onur Üyesi
TAG: JohnWick

Mesaj gönderen karacellat58 » Sal Tem 17, 2018 6:54 pm

yunus21 yazdı:
kermitkalp yazdı:

Arkadaş hangi sisteme göre VIP oldu acaba:) Bir şeye eleştiri yaparken lütfen o konu hakkında bilgi sahibi olun.

Şu zamana kadar TUS-COIN ile 1 kişi bile VIP olmadı. Eski sistemi devam ettirdik ve ek bir alternatif getirdik, VIP olmanın birden fazla yolu olsun diye. 2000 COIN i zorunlu yapmadık, bize mesaj atanlara X kitabını Y kitabını taratma önerisinde bulunan ve tarattıktan sonra siteye yükleyenlere zaten VIP verdik.

Sistemi getirirken katı kurallar konulmadı. Alternatif link konusunda hoşgörülü olmaya bıraktık. Fakat 0.5-1-2 coin için ve sistemi suistimal etmek için bedava alternatif linkler oluşturuldu. Dayanışma için COIN transferi getirdik fakat açgözlülük yapıp yeni hesap açıp COIN transfer edenler mi dersin, VIP deki içerikleri COIN'le satan mı dersin?.. Bol bol indirme yapılsın, kimse Ağustos TUS'undan önce madur olmasın diye COIN dağıttık herkes %1.5 ihtimali olan Çekilişe yatırdı ve kaybetti yine suçlusu sistem oldu.Sadece 0.5 COIN veren Teşekkür mesajlarından rahatsız olanlar var, indirip hiçbir şey yazmadan, Repuption vermeden kaçmak daha mı etik ve güzel acaba? Bütün bunlar sistemin değil üyelerin zayıflığı!!!

Şuanda bile yeni hesaplar açıp oylamaya katılan birkaç kişi var. Yaptığınız bu suistimaller mi siteyi daha iyi ve toplu bir hale getirecek anlamıyorum. Eleştiriyi sistem üzerinden değil sistemi kullananlar üzerinden yapmak daha mantıklı.Bütün bunlara rağmen görünüyor ki VIP ve ya VIP PLUS olmak için sitedeki 8 kişinin sadece inisiyatifine ve zaman bulmasına kalmak daha istenilen bir durum.

Kullanıcı avatarı
yunus21
VIP
VIP

Mesaj gönderen yunus21 » Sal Tem 17, 2018 7:14 pm

kermitkalp yazdı:
Sal Tem 17, 2018 6:50 pm
yunus21 yazdı:
kermitkalp yazdı:

Hocam yazdığınızı dikkatlice okuyunuz :)
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

NAZIM HİKMET RAN

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Sal Tem 17, 2018 7:33 pm

yunus21 yazdı:
Sal Tem 17, 2018 7:14 pm
kermitkalp yazdı:
Sal Tem 17, 2018 6:50 pm
yunus21 yazdı:

Hocam yazdığınızı dikkatlice okuyunuz :)

Anlatim bozuklugu yapmisim sanirim. Demek istedigim suydu. Tam eski sisteme gore vip olmak icin gerekli kitaplari belirlemis satin almistim ki coin sistemi geldi. Tabi ben de isimi zorlastiracagini dusundum. Halbuki eski sistem devam ediyordu ve ben listede olan iki tane guncel kitabi taratarak vip olabildim.

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Sal Tem 17, 2018 8:20 pm

yorum yazınca puan kazanmasak ana başlıkta sürekli teşekkür mesajlarından cidden önemli şeyler kaçırılıyor, bence sadece paylaşım yapıldıkça puan kazanılsın (alternatif oluşturanlar için de dahil tabi)

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Sal Tem 17, 2018 9:16 pm

Anket sonuçlanmıştır. Üyelerimizin sistemi açık bir şekilde istemediği belli oluyor.
Yapılan yorumlara katılıyorum. Makul kurallar olmadan,oturtulmamış bir sistemle devam etmek olmaz.
Kriterimiz belli : Siteye emek veren arkadaşların emeklerini yerde bırakmamak, karşılığını vermek.
Daha önce de belirttiğim gibi üyelerin mağduriyetine sebep olabilecek herhangi bir davranışta bulunmak istemeyiz.Onun için sabit ve tutarlı bir sistem olmadan "TUS Coin" bir daha günyüzüne çıkartılmayacaktır.
Saygı ve hurmetlerle,Antitusif Yönetimi.

Kullanıcı avatarı
Kuantum
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Kuantum » Sal Tem 17, 2018 9:59 pm

HekimBaba yazdı:
Sal Tem 17, 2018 9:16 pm
Anket sonuçlanmıştır. Üyelerimizin sistemi açık bir şekilde istemediği belli oluyor.
Yapılan yorumlara katılıyorum. Makul kurallar olmadan,oturtulmamış bir sistemle devam etmek olmaz.
Kriterimiz belli : Siteye emek veren arkadaşların emeklerini yerde bırakmamak.
Daha önce de belirttiğim gibi üyelerin mağduriyetine sebep olabilecek herhangi bir davranışta bulunmak istemeyiz.Onun için sabit ve tutarlı bir sistem olmadan "TUS Coin" bir daha günyüzüne çıkartılmayacaktır.
Saygı ve hurmetlerle,Antitusif Yönetimi.
Bize bu imkani sundugun icin tesekkurler hekim baba :) sistem elbette bizlerin kotulugu icin yapilmis bir sistem degildi. Alternatif linkler artsin misafirler alip kacmasin vs diye yapilmis bir sistemdi. Mantik guzel ama suistimale acik ve eksigi epey duzeltilmesi gereken yani cok olan bir sistemdi. Yine de zaman ayirip emek harcadigi icin karacellat'a tesekkurler. Sistemin eksiklerini yok sayip tum suçu kullanicilara atmak dogru olmaz. Coin karsiligi vipdeki dosyalari tasimak da etik degil ama en azindan boyle durumlar olabilcegi goruldu bu sistemi kullanarak. Bu durumlarin önüne gecmek icin önlemler alinabilir. Bir sure kullanilmis olmasi guzel oldu. Eksikleri tespit açisindan. Denemeye bile coin yapilmasi insana yok artik dedirtmisti acikcasi. Boyle kolay erisilebilecek paylasimlar coinsiz yapilabilir mesela. Bunun suistimal oldugunu dusunmuyorum. Herkese gecmis olsun:)

Kullanıcı avatarı
Zehraa
VIP
VIP

Mesaj gönderen Zehraa » Sal Tem 17, 2018 10:17 pm

Ben açıkçası coin sistemini adil bulmuştum ve sevmiştim, her ne kadar benim işime gelmeyecek de olsa ( çünkü 4. sınıfım ve dershaneye gitmiyorum, bu sebeple paylaşacak kitaplarım malesef çok kısıtlı, bu sebeple uzun vade için yeterli coini sağlayamam gibi hissediyorum, hatta yeni sistem geldiğinden beri sadece 2 dosya indirmiştim ':) ) yeni sistemin geliştirilmiş versiyonu hepimiz için daha adil ve daha verimli olur diye düşünüyorum.

Mesela ayda bir tüm üyelere 200 coin, tüm VIP'lere 1000 coin vs gibi bir düzenleme ile süreklilik sağlanabilir. Böylece bir VIP tüm dosyaları indiremez ama ihtiyacı olduğu dosyaları indirmeye yetecek coini olur. Diğerleri için de siteye katkı yapması gerekir ve böylelikle hem kimse mağdur olmamış olur hem de forum canlı tutulmuş olur. Ama bu ayda bir verilecek coinlerin iyi hesaplanmış olması gerekiyor, o da zamanla ayarlanır diye düşünüyorum. Aklıma gelen en mantıklı çözüm bu şu an, üzerine daha da düşününce daha da güzel eklemeler yapılabilir tabi.

Şu an esas problem bir üyenin tüm dosyaları indirememesi değil, paylaşım yapabilecek insanların zamanla azalacak olması ve forumun zamanla durgunlaşmaya gitmesi. Coin sistemi bu canlılığı sağlıyordu. Hadi coin sistemi kalktı ve eski usül gönüllülük esaslı paylaşımlara devam ettik diyelim, uzun vadede paylaşımlar zamanla azalırmış gibi geliyor bana, VIP-Plus sistemi bunu engellemeye yönelikti ama engellemeye yeterli mi o konuda kararsızım, forumda daha deneyimli arkadaşlar daha kesin bir sonuca varabileceklerdir şimdilik benim izlenimlerim bu yönde.

Herkese iyi akşamlar iyi çalışmalar ( niye bu kadar resmi bir dille yazdım ben de anlamadım >:) )

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Sal Tem 17, 2018 10:28 pm

Yeni hesap açıp oylamaya katılmak da nasıl bir zihniyet anlam veremedim.Yeni açılan hesaplar çoğunlukla ne yönde oy kullandıysa aksini kabul edin bence.