VIP Bölümü Hakkında

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
karacellat58
Onur Üyesi
Onur Üyesi
TAG: JohnWick

VIP Bölümü Hakkında

Mesaj gönderen karacellat58 » Cmt May 19, 2018 1:15 pm

VIP Nedir?

VIP bölümü dershanelerin ses kayıtlarının, dökümanlarının, offlinelarının olduğu forum bölümü. Yalnızca VIP,VIP PLUS, ONUR ÜYESİ ve YÖNETİCİLER tarafından görüntülenebilir.

VIP Neden Var?

Bunun iki sebebi var:
1) Yapılan paylaşımların telif hakkı olduğu için herkese açık bir şekilde paylaşmak hukuki bir sorun getirir.
2) Site için emek veren; kitap taratan, ses kaydı alan, yükleme yapan, aktif olan üyelerimiz ile tabiri caizse google'dan gelen üyeler arasında bu emeğin farkını vermek için.

VIP Ücretli midir?

Kesinlikle VIP kullanıcı grubu ücretsizdir! Burası bir paylaşım platformu para verilerek VIP olunmaz.

VIP Nasıl Olunur?

1) Güncel ses kaydı, offline, kitap paylaşarak.
2) Yapılan paylaşımlara alternatif link oluşturarak.
3) Sitede aktif olarak(Forumda ve sohbet kutusunda).
4) Zaman zaman yapılan site etkinliklerine katılarak.

Not: Burada unutulan dikkat edilmeyen nokta üyelerin bize mesaj yolu ile ulaşıp "bunu paylaşırsam VIP olur muyum" demesi; Bu yanlış bir tavır. Bizim amacımız paylaşım yapmak.
*Tek bir kitap paylaşmak, ses kaydı yollamak, tek bir alternatif oluşturmak SİZİ VIP YAPMAZ. Sadece görmek istediğimiz şey sitede aktif paylaşımda bulunuyor olmanız.
*Eksik olan kitapları, ses kayıtlarını paylaşmak tabi ki avantajlıdır ve eksikleri forumda belirtiyoruz zaten.
*Kitap taratmadan önce sitedeki yöneticilerle iletişime geçip sitede kitabın var olup olmadığını lütfen öğrenin!

VIP Olma Talebi?

1) Yaptığınız paylaşımda Mesajı Bildir butonuna tıklayın
Resim
2)Gösterilen boşluğa "VIP OLMA TALEBİ" yazın
Resim
3)Yapılan paylaşımın incelenmesini ve cevabını bekleyin.

Not: İnceleme bilgisayar tarafından değil şahıslar tarafından yapıldığı için uzun sürebilir tahmini 1 hafta sürebilir.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Pzr May 20, 2018 1:56 am

Sitede olmayan dosya-ses kaydı listesi de silinmiş bir yere kayıtlı ise tekrardan paylaşmak güzel olurdu.

drmv
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmv » Pzr May 20, 2018 4:17 am

"mal mal ekrana bakıp sayfa yenilemek birileri bişeyler paylaşsa da vip'e taşınmadan indirsem yerine , VİP olan bir arkadaşa minnet etsem benle bişeyleri paylaşsa yerine , siteye sabırla bişeyler katmaya başladığınızda bir bakmışsınız vip olmuşsunuz.."
"Not: İnceleme bilgisayar tarafından değil şahıslar tarafından yapıldığı için uzun sürebilir tahmini 1 hafta sürebilir."

Hocam amaç tartışma başlatmak değil ama çelişiyorsunuz. Benim moderatörlerle birebir özel mesajla da gördüğüm kadarıyla hızlı cevap veriyorsunuz. Ayrıca forumda da paylaşılan 10 veya 15 dakika içinde VIP e taşınıyor. Yani paylaşım yapan bir insan icin bekleme süresi 1 hafta demek biz seni arayacağız demek gibi bir şey. Paylaşılan şeyler VIPe taşınıyor ama insanlara dönüş yapılmıyor. Veya mesajda elimizde bir sey olmadığınızı ögrendiginizde geri dönmüyorsunuz bilgilendirme için. Ayrıca dersaneye gitmeyenler olarak elimizde olan kitaplar burada var. Alternatiflerin ise işe yaradığını düşünmüyorum. Ben de bir şeyler paylaşmak VIP olmak isterim. Ama VIP olmak bahsettiğiniz kadar kolay değil.

Özel mesajdan bahsetmişsiniz ben bir konuda bilgi almak için ve bir konuda paylaşım için mesaj attım. Paylaşım istediğim kişinin geri dönüşü bir oldu ki (sanırım kavga etmeyi seven bir insan) bir daha asla birine mesaj atmam. Çünkü biri bir şey istedi diye yazılan seyleri haketmiyoruz. Ayrıca bahsettiğiniz paylaşmayı seven insanlar nerde bilmiyorum doğrusu.

VIP olmamak da bence sorun değil sitede bir önceki sene paylaşılanlar da yeteri kadar işe yarıyor. Bütün ses kayıtlarımı ve bir çok kaynağımı burdan kullanmış biri olarak.

Sorun şu insanlara muamelenizin yanı sıra ayrı ayrı böyle sayfalar açmanız hoş değil. Olayı daha da abartmak bence. Siz yazmışsınız ben de yazıp özetlemek istedim.

Sitede eksik olanlar sayfası @bigbangtheory nin açtığı sayfa dürüst, anlaşılır, yeterli bir sayfaydı. Artık böyle sayfalar açmayın lütfen.

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Onur Üyesi
Onur Üyesi
TAG: JohnWick

Mesaj gönderen karacellat58 » Pzr May 20, 2018 10:30 am

@drmv Sadece 1 alternatif link çıkararak, 3 mesaj atarak sitedeki içeriklerden faydalandığınızı söylüyorsunuz ve evet sitede paylaşımı seven kimse yok bu durumda :)

drmv
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmv » Pzr May 20, 2018 10:54 am

Ben de hızınıza hayran kaldım doğrusu aynı gün inceleme bitmiş🙂

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Pzr May 20, 2018 9:38 pm

@anelka39 AntiTussif platformundan bugüne kadar herhangi bir çıkar elde etmedim , bundan sonra da etmeyeceğim.. Burası sizin sadece bir şeyler indirip gidebileceğiniz bir yer değil , her şeye ulaşmak istiyorsanız o her şeye katkı sağlamak zorundasınız.
Siteden indirilmiş kaynakları , siteye geri yükleyerek VİP olamazsınız.. Neden VİP olamayacağınızı size uzun uzun 2 kez anlattım.

VİP olmak için güncel , sitede paylaşılmamış , kendi emeğiniz olan paylaşımlar istiyoruz.. Siteden birebir indirilmiş 2016'ya ait bir TTS yükleyerek VİP olamazsınız örneğin.. VİP'e taşınmasına gelince ; telif sorunu yaşanmaması için bunu yapıyoruz.

Sizin için adalet VİP olmanız demek olduğu sürece , burada adil olunduğunu düşünmemeniz çok doğal.. Başkalarının emek verip paylaştığı şeyler üzerinden VİP olmaya çalışmak yerine siz de o arkadaşlarımız kadar emek verirseniz zaten VİP olacaksınız.

Paylaşımlarını yapar yapmaz 5 dk içinde VİP yaptığım sayısız arkadaşımız var.. Burada paylaşımın sayısı değil , niteliği önemli. Bunları size özelden de uygun bir şekilde anlatmama rağmen bu şekilde provakasyon yaratmak istermiş gibi bir yazı yazmış olmanız gerçekten üzücü.

Sizin paylaşımlarınızın tamamı sitede mevcutken , bunlardan sadece VİP'ler yararlanacak diye bakmanız çok anlamsız.. Siz de VİP olduğunuzda bu sistemin ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.. Çünkü eksik bir kaynak geldiğinde insanların ne kadar mutlu olduğunu , iyi ki bu sistemin içine girmişiz boşuna ön yargılıymışız dediklerini defalarca gördüm.

Sitedeki kurallar ben dahil herkes için var. Ben siteye ilk girdiğimde sizler gibi bir üye idim.. Benim de elimde kaynak yoktu , ben de nasıl VİP olacağımı bilmiyordum. Ayrıca şuan ki yardımcı olan ekip kadar bana yol gösterecek kimse de yoktu. Bütün bunlara rağmen VİP oldum ve sizlere yardımcı olmaya devam ettim. Şimdi moderatör olarak yardımcı olmaya devam ediyorum.

Bu sistemi , siteyi , kurallarını beğenmek zorunda değilsiniz. Bunlar size uygun değilse siteye girmeyebilir ya da bizi istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz. Ama lütfen sizden paylaşımları alıyormuşuz ve sonra sizi görmezden geliyormuşuz gibi konuşmayın.. Kendi emeği olan , güncel olan , kopyala yapıştır olmayan paylaşımlar yapmış olmasına rağmen VİP olamamış arkadaşımız yok , bundan sonra da olmayacak. Öyle bir durumda burada tepkisini ortaya koyacak ilk kişi de ben olurum , bundan emin olabilirsiniz..

Keşke biraz daha yapıcı , biraz daha birbirimizi anlamaya yönelik konuşabilsek.. Beni VİP yapmadılar ben de nefretimi kusacağım bu şekilde diye düşünmesek..

Bizi haydut olarak gören bir meslektaşımıza bu kadar uzun cevap verebiliyoruz mesela. Çünkü bizim için ÜYE / VİP / YÖNETİCİ arasında bir fark yok. Umarım fikriniz değişir , sizi de VİP olarak görebiliriz..
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

misstuss
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen misstuss » Cum Haz 08, 2018 1:26 am

tustime ın temiz bir seti var bende.vipden olan bir arkadaş isterse verebilirim. mehmet sarın pato kitabı ve çok iyi notlar alınmış tusdata 2017 temel seti de verebilirim.

misstuss
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen misstuss » Cum Haz 08, 2018 3:55 am

gerek kalmadı vipdekilere ulaştım

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Cum Haz 15, 2018 6:16 pm

Belli bir ücret karşılığı veya tc kimlik no gibi güvenlik tedbirleriyle vip olabilsek keşke.Hem çalışan hem dershaneye gitmemiş biri olarak vip olmam zor ve vip olmadan da içeriklere erişim çok zor...

Kullanıcı avatarı
majezik
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen majezik » Cum Haz 15, 2018 6:23 pm

Hocam burada kimse ticaret usulu calismiyor burasi karsiliksiz destek sunuyor tabi telifler vs. Yuzunden site zor durumda buna ragmen sitenin devami icin @bigbangtheory olsun @gsad1905 olsun calosiyorlar ve baslik aciyorlar asagidaki linkteki kitaplardan birini bu kisilere soylerek fotokopicide renkli taratin zaten hemen vip oluyorsunuz bizzat ben oyle oldum saygilarimla
viewtopic.php?f=198&t=4667