İnternlere sesleniyorum!!

Önemli Bildiri ve Duyurular
tsezer
VIP
VIP

İnternlere sesleniyorum!!

Mesaj gönderen tsezer » Cmt Şub 08, 2020 11:47 pm

intörnken uzmanlıkta göğüs hastalıkları istiyordum, stajda hocalar beni istekli görünce 1 yatak takip etmeme izin vermişlerdi. 8-5 asistan gibi çalışıyodum + amelelikler tabi. sonra staj sonu servisteki kan gazı cihazına sarılıp fotoğraf çektirip faceye yüklemiştim.altına da biraz döşemiştim tabi, o günden sonra hocalarımız intörnlerin 1-2 hasta takip etmesini başka hiçbir şeyi ellememesini asistanların kendi hastalarının kan gazlarını kendilerini almasını sağlamıştı

tsezer
VIP
VIP

Mesaj gönderen tsezer » Cmt Şub 08, 2020 11:48 pm

ha bu arada bebeklerim, asistanken diğer bir asistan arkadaşımın nöbetteyken arabasını firmacı hocanın çocuklarını okuldan alacağım deyip almıştı. sonrasında arabayla gece içmeye gidip arayla takla atıp perte çıkartmıştı. yani winter is coming

Drchef

Mesaj gönderen Drchef » Cmt Şub 08, 2020 11:57 pm

Drdicloron yazdı:
Cmt Şub 16, 2019 8:32 am
Benim intornlugumun en saçma olayı, onkoloji yataklı servisindeki O2 saturasyonu 74 80 civarı son donem kanserli hastalari, parmaginda puls oksimetre takilip, tekerlekli sedyesinin altina ambu vs set koyularak, bt mr a giderken intoooorn sen gidene kadar eşlik et buna bir şey olursa sen müdahale edersin bakkkkk diye 15 20 dakika boyunca ayet-el kürsi fatiha kevser bildiğim bütün duaları okumama neden olan , hastaya refakat etmem olaylarıdır:D Ha şimdi öyle bir şey olsa anında müdahale ederim orasi ayri teşekkulluyum cok şükür ;) kimse şimdi bilmişlik yapmasın eminimki daha once hic müdahale etme fırsatı olmamış bir intörn bir miktar tereddüt duyar, ama arkadaşım sen tek derdi bilgiye aç, hayattaki tek mutluluğu abi abla bana göstersin beraber müdahale edek çay içek kurabiye yiyek tus çalışak diyen intörü niye böyle ekşınlara sokuyorsun ???:) öyle işte ... Birde şöyle bir şey var eğer hakkaniyetli bir insansanız intornlugunuz güzel geçer, herkes daha çok sever sizi ( bkz me) , en zor stajlarda kimin ne mal olduğu ortaya çıkacak kimin ne kadar bencil olduğunu anlacayacksiniz güzeldir ıntornluk bir yandan , çok kaliteli dostluklariniz olur 🤗🤗🤗🤗🤗 dipnot: scrupsunun üst kısmını pantolonun içine koyan tarzlara kıl oluyorum. Yeni nesil bir de bunu çıkarmış tövbe est ...kimsenin kılık kıyafetine karışmam ama bu bana niyeyse itici geliyor acaba bir ben mi boyleyim bilmiyorum aman neyse .. öyle işte
Ben buna cesaret edemezdim heralde :)) Gerçi bizim asistanlar da intörne bırakmazlar öyle bir hastayı. Bişey olursa hemen ara diye yolluyolar bizi yanlarında :)
Hocalarımızın anlattığına göre eskiden tüm servisten sorumlu olabiliyolarmış. Entübasyonu hep kendileri yaparmış vs. Şimdi nerdeeee... Asistanlar bile yapamıyor. Elleri ayaklarına dolaşıyor.

“Bildiri ve Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir