VIP Bölümü Hakkında

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
karacellat58
Global Moderatör
Global Moderatör
TAG: John Wick

VIP Bölümü Hakkında

Mesaj gönderen karacellat58 » Cmt May 19, 2018 1:15 pm

VIP Nedir?

VIP bölümü dershanelerin ses kayıtlarının, dökümanlarının, offlinelarının olduğu forum bölümü. Yalnızca VIP,VIP PLUS, ONUR ÜYESİ ve YÖNETİCİLER tarafından görüntülenebilir.

VIP Neden Var?

Bunun iki sebebi var:
1) Yapılan paylaşımların telif hakkı olduğu için herkese açık bir şekilde paylaşmak hukuki bir sorun getirir.
2) Site için emek veren; kitap taratan, ses kaydı alan, yükleme yapan, aktif olan üyelerimiz ile tabiri caizse google'dan gelen üyeler arasında bu emeğin farkını vermek için.

VIP Ücretli midir?

Kesinlikle VIP kullanıcı grubu ücretsizdir! Burası bir paylaşım platformu para verilerek VIP olunmaz.

VIP Nasıl Olunur?

1) Güncel ses kaydı, offline, kitap paylaşarak.
2) Yapılan paylaşımlara alternatif link oluşturarak.
3) Sitede aktif olarak(Forumda ve sohbet kutusunda).
4) Zaman zaman yapılan site etkinliklerine katılarak.

Not: Burada unutulan dikkat edilmeyen nokta üyelerin bize mesaj yolu ile ulaşıp "bunu paylaşırsam VIP olur muyum" demesi; Bu yanlış bir tavır. Bizim amacımız paylaşım yapmak.
*Tek bir kitap paylaşmak, ses kaydı yollamak, tek bir alternatif oluşturmak SİZİ VIP YAPMAZ. Sadece görmek istediğimiz şey sitede aktif paylaşımda bulunuyor olmanız.
*Eksik olan kitapları, ses kayıtlarını paylaşmak tabi ki avantajlıdır ve eksikleri forumda belirtiyoruz zaten.
*Kitap taratmadan önce sitedeki yöneticilerle iletişime geçip sitede kitabın var olup olmadığını lütfen öğrenin!

VIP Olma Talebi?

1) Yaptığınız paylaşımda Mesajı Bildir butonuna tıklayın
Resim
2)Gösterilen boşluğa "VIP OLMA TALEBİ" yazın
Resim
3)Yapılan paylaşımın incelenmesini ve cevabını bekleyin.

Not: İnceleme bilgisayar tarafından değil şahıslar tarafından yapıldığı için uzun sürebilir tahmini 1 hafta sürebilir.

Resim

Kullanıcı avatarı
dr.tilsim
VIP
VIP
İletişim:

Mesaj gönderen dr.tilsim » Pzr May 20, 2018 12:32 am

Elinize sağlık güzelce özetlemişsiniz..Nasıl vip olurum diye merak edip buraya bakan arkadaşlar için..Defalarca tartışıldı onlarca kez isyan eden oldu :) Aynı tartışmalar bir daha olmasın diyerek..

Vip üyelik triadını gördüğüm kadarıyla söyleyeyim :
- Saygı çerçevesinde
Sabırlı bir şekilde
Paylaşımda bulunmak.

İlk mesajında burda site eleştirisi , vip eleştirisi , durum eleştirisi yapmanız.. 1-2 paylaşım atıp saniyesinde niye hala vip olmuyorum acaba demeniz..Tus ve Tıp ile ilgili paylaşımın ciğerini bilen insanlara (yönetici ve moderatörlere) paylaşımlarım özgün ya da yeterli diye yutturmaya çalışmanız.

Sizi VİP üye yapmak için bir etkiye sahip değil arkadaşlar..

VİP üstüne yapılan bir tartışma ve neticesi (mutlu son :) ) aşağıdadır.

dr.tilsim yazdı:
Sal Nis 10, 2018 3:46 pm
Her sene yeni çıkan bir sürü kitap var..
Kendinizce oluşturabileceğiniz kısaltmalar var..
Özet not çıkarmak olabilir. kendi sesinizle kayıt oluşturabilirsiniz..
Varsa fakültede elden ele dolaşan bir ses kaydı yeni alınmış.. paylaşabilirsiniz..
Biliyorsanız TUS'a soru gönderen hocalarınızı onların komite ve sınav sorularını paylaşabilirsiniz.
En basiti Oturup dersane denemelerinden sorulara bakıp yeni tip cins soru görüp arşiv oluşturup atabilirsiniz..
Dinlediğiniz dersler okuduğunuz kitaplar farklı farklı ise hocaların farklarını yazabilirsiniz..
Yanlış ders çalışma stiliniz doğruyu nasıl yakaladığınızı bazı sorunlara nasıl çözüm bulduğunuzu vs vs..

özetle : mal mal ekrana bakıp sayfa yenilemek birileri bişeyler paylaşsa da vip'e taşınmadan indirsem yerine , VİP olan bir arkadaşa minnet etsem benle bişeyleri paylaşsa yerine , siteye sabırla bişeyler katmaya başladığınızda bir bakmışsınız vip olmuşsunuz..
dinlediğin ses kaydından özetle 1-2 sayfa bişeyler çıkarıp ortaya koysan bile bişey üretmiş olursun. Hataları değişen bilgileri atlanılan önemli yeri ses kaydını kaynak göstererek paylaşan biri mesela bence direk vip'lik bir iş çıkartmış ürün koymuştur buraya. Biz sizin bize verdiğiniz şeyin illa bizim işimize yaramasını da beklemiyoruz. Birisinin işine yarasın. 1-2. sınıfların işine yarasın.. Acilci hekimin işine yarasın.. Tusa girmeyecek ama tıp bilgisini güncellemek isteyen birinin işine yarasın.. Birisine mesleği sevdirsin. Tus'a motive etsin.. Paylaşma ahlakı ve bilincini arttırsın emek verebilmeyi göstersin yeterli.. Site sizden çok şey istemiyor arkadaşlar bunun farkına varın.

Siz siteye sabırla azar azar katkıda bulunun yeterli. Size burdan paylaşım yağacağı günleri göreceksiniz. Sadece sabır ve emek.

Herkese selamlar.

dr.tilsim yazdı:
Sal Nis 10, 2018 4:47 pm

Çok toz pembe anlatmışsınız fakat şahsım adına belirtmem gerekir, 1-2 sayfalık değil en az altı aylık emek verdiğim reçete listemi atıyorum buraya, denileni de yapıyorum (mesajı bildir seçeneği) fakat geri dönülmüyor bile. Nasıl bir emek gerekiyor ben çözebilmiş değilim, beğenilmemiş olsa bile uygun olmadığı söylense, biz de ekran başında "mal mal" beklemesek...

------------------------------

1. ben genel konuştum yazdıklarımı size diye algılamayın. Daha ilk mesajda ne zaman vip olacam diye bekleyen çok üye gelip gidiyor. yahut zaten bizde olanları tekrar tekrar paylaşıp bizi kandırarak vip olmayı bekleyen , isteyen. Burda siz üzerinden bir değerlendirme yapmadım. Hep genellemedir yazdıklarım.

2. sabırla diye ekledim. tekrar belirtiyorum sabırla paylaşım yapmak önemli. buraya gelen herkesin isteği bir an önce alacağını alıp alamayacağını görüp gitmek (çok bencil bir duyguyla).

3. burdaki paylaşım yapan siteyi yöneten ilgilenen düzenleyen herkesin başka bir hayatı var paylaşımlarınızı (nöbetleri , dersleri , ailesi , işleri güçleri arasında) değerlendirmeye alıyorlar burdan kimse kar etmediği gibi ekstra zaman harcıyor bazen dönüşler gecikebiliyor ya da henüz yeterli değil diye görebiliyorlar. Çok gözden kaçtığını düşünüyorsanız bir mesajla tüm paylaşım linklerinizi konularınızı toplayıp özel mesaj atın.. muhakkak döneceklerdir (geç de olsa)

4. sabırla ve buna uygun tutumla paylaşımlara devam eden kişiler muhakkak vip olmuştur. Herhangi bir üyeye ya da emektara saygısızlığı kabul etmiyoruz. ve paylaşımdan önce paylaşma kültürü ve ahlakınıda yere serecek yorumları da mimliyoruz. çünkü buraya 1-2 paylaşım koyup vip olduktan sonra ömür billah ketum hali oynayan üyeler oldukça fazla. hatta vip olmadım diye paylaşımlarını dönüp silenler oldu :) bu yüzden belli bir dönem göze çarpan emeğini görene kadar bekliyor olabilir yönetici arkadaşlar.

5. toz pembe değil siz öyle görmüşsünüzdür. sitemiz pespembe :).. İnsanlar vipteki linkleri görmek ve şikayet etmek için de paylaşımda bulunan dersaneler.. emek vermeyi hiç düşünmeyen sömürgen üyeler.. Burdan çalıp başka yerde paylaşarak para kazanmaya çalışan kötü niyetli insanlar arasından hiç kimseyi görmeden çayını içmeden sohbetini bilmeden gbt sorgulaması yapmadan emek-güven ilişkisi ile "aralarına" alıyorlar. Bu konuda az biraz seçiciliği gevşetince ne yazıkki sitedeki paylaşımlar şikayet edilip kaldırılıyor ve emektar olan vip üyeler de faydalanamıyor. Siteyi antitusif yapan en temel varlık alanı sallantıya giriyor. Siteyi sizin sabırsızlığınız adına apoptoza sokmanın anlamı yok sanırım.

6. buraya gelen her insanı özellikle tıp fakültesi kazanmış insanların psikolojisini gayet iyi biliyoruz (aynı fakültelerden eğitimlerde geçtik) almak ve çalışmak istiyorsunuz. Bunun kısa yolu var dersanelere 8-10 bin lira para vermek.. Bunun için zaten her türlü reklamı ve subliminali uyguluyorlar size.. Antitusifde ise sanırsam şu felsefe hakim 8-10 bin istemiyoruz. Sadece meslektaşlarına faydanı sitedeki paylaşımlarına yansıtarak sabırla ve emekle göster. Sabrın ve emeğin ölçü birimi yok farkındayım. birinin 100 konusu bir başka üyenin 1 konusu kadar faydalı olabiliyor. o yüzden sizin değilde siteye en çok emeği veren insanların matematiğiyle değerlendirilmeyi uygun görmelisiniz. Ve haklarını yemiyeyim birini vip yaparken ince eleyip sık dokuyorlar. Bu siteyi ve vip alanını düzenleyip devam ettirmek için verdikleri emek bazen üyelerin vip olmak için verdiği emekten fazla oluyor.

Bir kaç gün sonra..
antituss yazdı:
Pzt Nis 16, 2018 2:17 am
Bu yazımda kendimce sizlere çok içten ve objektif birkaç gerçekten ve yanlış düşünceden çok özetle bahsedecem. Bunları söylerken de aslında kendi kendimi eleştirdiğimi de farkedeceksiniz.

Sanırım birkaç saat oluyor vip olalı . Siteye bir süre önce üye oldum ve vip olma sürecine bizzat şahit oldum . Öncelikle şunu belirtmeliyim ki VİP olmak denen birşey yoktur . VİP olmayı haketmek denen birşey vardır . Özellikle Hak kelimesini seçtim çünkü buna ciddi anlamda özen gösteriliyor.

Nedir bu vip . Ne saçma şeydir . Nasıl vip olabilirim diye araştırırken daha önce vip olan üyelerin paylaşımlarını inceleme fırsatı buldum . Aralarında dershaneye gidemeyenler sıkça vardı. Bunun eksiğini SAMİMİ ve yararlı paylaşımlarla kapatmışlardı. Yani anladığım kadarıyla gerçek hayatta paranı verip dershaneye nasıl gidiyorsan burada da EMEK VERİP EMEK ALIYORSUN.

VİP üyeliğin ne kadar da bencilce olduğunu sert bir şekilde en başta ben eleştirirken aslında sitenin işleyişi ve güvenliği için bir zorunluluk olduğunu ancak farkettim. Şunu sonradan anladım ki VİP üyeliğini bencilce bulmak en başından bencillik oluyormuş . Herkese iyi paylaşımlar .
+
dgencer202 yazdı:
Pzt Nis 16, 2018 12:59 pm
Ben de yeni vip olmuş bir forum üyesi olarak söylemeliyim ki biraz sabretmek gerekiyor, emek olmadan yemek olmaz; siz foruma yeterince katkı sağladıktan sonra her türlü yardımcı olunuyor. 3-5 alternatif link üretip yöneticileri boğmamak gerekiyor - kendim yaptım ordan biliyorum :) -

Elinizde textbook varsa sorun, sitede yoksa gününüzün bir kısmını bu işe ayırıp taratın, pdf yapıp yükleyin, ya da ne bileyim bir sürü şey var yapılacak, foruma katkı verin işte; içerisi cennet zaten. Paylaşılanlar derya deniz, bunları görünce hiçbir şey yapmasanız bile siz de bir şeyler paylaşmaya devam etme ihtiyacı hissediyorsunuz.
Ey, iki adımlık yerküre senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
---
...
ve tam olarak burada sen kadraja girersin
o kadar güzelsin ki nasıl demesem.

https://youtu.be/8A_4h9OBz1A

gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Pzr May 20, 2018 1:56 am

Sitede olmayan dosya-ses kaydı listesi de silinmiş bir yere kayıtlı ise tekrardan paylaşmak güzel olurdu.

drmv
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmv » Pzr May 20, 2018 4:17 am

"mal mal ekrana bakıp sayfa yenilemek birileri bişeyler paylaşsa da vip'e taşınmadan indirsem yerine , VİP olan bir arkadaşa minnet etsem benle bişeyleri paylaşsa yerine , siteye sabırla bişeyler katmaya başladığınızda bir bakmışsınız vip olmuşsunuz.."
"Not: İnceleme bilgisayar tarafından değil şahıslar tarafından yapıldığı için uzun sürebilir tahmini 1 hafta sürebilir."

Hocam amaç tartışma başlatmak değil ama çelişiyorsunuz. Benim moderatörlerle birebir özel mesajla da gördüğüm kadarıyla hızlı cevap veriyorsunuz. Ayrıca forumda da paylaşılan 10 veya 15 dakika içinde VIP e taşınıyor. Yani paylaşım yapan bir insan icin bekleme süresi 1 hafta demek biz seni arayacağız demek gibi bir şey. Paylaşılan şeyler VIPe taşınıyor ama insanlara dönüş yapılmıyor. Veya mesajda elimizde bir sey olmadığınızı ögrendiginizde geri dönmüyorsunuz bilgilendirme için. Ayrıca dersaneye gitmeyenler olarak elimizde olan kitaplar burada var. Alternatiflerin ise işe yaradığını düşünmüyorum. Ben de bir şeyler paylaşmak VIP olmak isterim. Ama VIP olmak bahsettiğiniz kadar kolay değil.

Özel mesajdan bahsetmişsiniz ben bir konuda bilgi almak için ve bir konuda paylaşım için mesaj attım. Paylaşım istediğim kişinin geri dönüşü bir oldu ki (sanırım kavga etmeyi seven bir insan) bir daha asla birine mesaj atmam. Çünkü biri bir şey istedi diye yazılan seyleri haketmiyoruz. Ayrıca bahsettiğiniz paylaşmayı seven insanlar nerde bilmiyorum doğrusu.

VIP olmamak da bence sorun değil sitede bir önceki sene paylaşılanlar da yeteri kadar işe yarıyor. Bütün ses kayıtlarımı ve bir çok kaynağımı burdan kullanmış biri olarak.

Sorun şu insanlara muamelenizin yanı sıra ayrı ayrı böyle sayfalar açmanız hoş değil. Olayı daha da abartmak bence. Siz yazmışsınız ben de yazıp özetlemek istedim.

Sitede eksik olanlar sayfası @bigbangtheory nin açtığı sayfa dürüst, anlaşılır, yeterli bir sayfaydı. Artık böyle sayfalar açmayın lütfen.

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Global Moderatör
Global Moderatör
TAG: John Wick

Mesaj gönderen karacellat58 » Pzr May 20, 2018 10:30 am

@drmv Sadece 1 alternatif link çıkararak, 3 mesaj atarak sitedeki içeriklerden faydalandığınızı söylüyorsunuz ve evet sitede paylaşımı seven kimse yok bu durumda :)
Resim

drmv
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmv » Pzr May 20, 2018 10:54 am

Ben de hızınıza hayran kaldım doğrusu aynı gün inceleme bitmiş🙂

Kullanıcı avatarı
anelka39
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen anelka39 » Pzr May 20, 2018 9:19 pm

Oncelikle Merhaba. Antitusif Karsiliksiz destek sunan tek platform yazmissiniz acaba nerese karsiliksiz? ben sitede olmayan ya da Vip bolumunde olan birseyler paylasiyorum 3500 kisi girip bakiyor paylastiklarim Vip e tanisiyor fakat bana gelince siz vip olamazsiniz nedenmis baska siteden almissiniz bilmem ne... sonucta ben bu sitede olmayan bir sey paylasiyormuyum ?evet... bu eger vipe tasiniyorsa demek ki bu onemli bir sey demek ki sitede yok .3500 kisi faydakaniyorsa demek ki guzel bir paylasim olsun... bu site onceleri daha adaletli daha duzenli idi. bunnan sonra vip olma adina hic bir sey paylasmayi dusunmuyorum nasil olsa vip olamiyoruz elimizdekili paylasmanin hicbir anlami yok.nasil olsa ben paylastiklarimdan herkes degil de ancak vipdekiler yararlanicak....

saygilarimla .
Ya av olacaksın, yada avcı ama asla avı, avcıya götüren köpek olmayacaksın..!

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Pzr May 20, 2018 9:38 pm

@anelka39 AntiTussif platformundan bugüne kadar herhangi bir çıkar elde etmedim , bundan sonra da etmeyeceğim.. Burası sizin sadece bir şeyler indirip gidebileceğiniz bir yer değil , her şeye ulaşmak istiyorsanız o her şeye katkı sağlamak zorundasınız.
Siteden indirilmiş kaynakları , siteye geri yükleyerek VİP olamazsınız.. Neden VİP olamayacağınızı size uzun uzun 2 kez anlattım.

VİP olmak için güncel , sitede paylaşılmamış , kendi emeğiniz olan paylaşımlar istiyoruz.. Siteden birebir indirilmiş 2016'ya ait bir TTS yükleyerek VİP olamazsınız örneğin.. VİP'e taşınmasına gelince ; telif sorunu yaşanmaması için bunu yapıyoruz.

Sizin için adalet VİP olmanız demek olduğu sürece , burada adil olunduğunu düşünmemeniz çok doğal.. Başkalarının emek verip paylaştığı şeyler üzerinden VİP olmaya çalışmak yerine siz de o arkadaşlarımız kadar emek verirseniz zaten VİP olacaksınız.

Paylaşımlarını yapar yapmaz 5 dk içinde VİP yaptığım sayısız arkadaşımız var.. Burada paylaşımın sayısı değil , niteliği önemli. Bunları size özelden de uygun bir şekilde anlatmama rağmen bu şekilde provakasyon yaratmak istermiş gibi bir yazı yazmış olmanız gerçekten üzücü.

Sizin paylaşımlarınızın tamamı sitede mevcutken , bunlardan sadece VİP'ler yararlanacak diye bakmanız çok anlamsız.. Siz de VİP olduğunuzda bu sistemin ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.. Çünkü eksik bir kaynak geldiğinde insanların ne kadar mutlu olduğunu , iyi ki bu sistemin içine girmişiz boşuna ön yargılıymışız dediklerini defalarca gördüm.

Sitedeki kurallar ben dahil herkes için var. Ben siteye ilk girdiğimde sizler gibi bir üye idim.. Benim de elimde kaynak yoktu , ben de nasıl VİP olacağımı bilmiyordum. Ayrıca şuan ki yardımcı olan ekip kadar bana yol gösterecek kimse de yoktu. Bütün bunlara rağmen VİP oldum ve sizlere yardımcı olmaya devam ettim. Şimdi moderatör olarak yardımcı olmaya devam ediyorum.

Bu sistemi , siteyi , kurallarını beğenmek zorunda değilsiniz. Bunlar size uygun değilse siteye girmeyebilir ya da bizi istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz. Ama lütfen sizden paylaşımları alıyormuşuz ve sonra sizi görmezden geliyormuşuz gibi konuşmayın.. Kendi emeği olan , güncel olan , kopyala yapıştır olmayan paylaşımlar yapmış olmasına rağmen VİP olamamış arkadaşımız yok , bundan sonra da olmayacak. Öyle bir durumda burada tepkisini ortaya koyacak ilk kişi de ben olurum , bundan emin olabilirsiniz..

Keşke biraz daha yapıcı , biraz daha birbirimizi anlamaya yönelik konuşabilsek.. Beni VİP yapmadılar ben de nefretimi kusacağım bu şekilde diye düşünmesek..

Bizi haydut olarak gören bir meslektaşımıza bu kadar uzun cevap verebiliyoruz mesela. Çünkü bizim için ÜYE / VİP / YÖNETİCİ arasında bir fark yok. Umarım fikriniz değişir , sizi de VİP olarak görebiliriz..
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

misstuss
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen misstuss » Cum Haz 08, 2018 1:26 am

tustime ın temiz bir seti var bende.vipden olan bir arkadaş isterse verebilirim. mehmet sarın pato kitabı ve çok iyi notlar alınmış tusdata 2017 temel seti de verebilirim.

misstuss
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen misstuss » Cum Haz 08, 2018 3:55 am

gerek kalmadı vipdekilere ulaştım