Türkiye'de Denkliği Olan Yurtdışında Tıp Fakültesi

Tıp dünyasındaki haberler ve gelişmeler
ap-do
VIP
VIP

Türkiye'de Denkliği Olan Yurtdışında Tıp Fakültesi

Mesaj gönderen ap-do » Pzt Eki 22, 2018 12:42 pm

Piyanist yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 12:07 pm

O zmn niye harkov dan mezun olan arkadaslarim denkliklerini alamiyor ve sts sinavina tabi tutuluyor bunu acikliyabiliyormusunuz ve elinizde bu universiteden direk denklik almis birisi var mi yayinlayacaniz???sizin dediginiz resmiyette var ama yok bunu tanimadigini acikca soyluyor kazanilan mahkemeler var ama yok yurutmeyi kabul etmiyor.
Hocam dikkatinizi şuna çekmek istiyorum ki YÖK kararı 2017 Aralık ayından sonra almıştır ve artık bu dönemden sonra mezun olanlar için bahsini açtığımız denklik geçerlidir, ben de bu yüzden sözlerime fırsat diyerek başladım, çünki eskiden bu fırsat mevcut değildi şimdi artık var ve hakikaten çok değerli birşey.
Arkadaşlarınız ne kadar çok sıkıntı çekmiştir değil STS si cartı curtu. İşte 2017 aralıktan sonra böyle bir şey yaşamayacak hekim adaylarımız.
Bundan emin olabilirsiniz.
Buyrunuz YÖK'ün resmi gazete haberi

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 1205-4.htm

Dilerseniz YÖK'ün Denklik birimine gideceğiniz üniversitenin denklik durumunu danışabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Pineala
VIP
VIP

Mesaj gönderen Pineala » Pzt Eki 22, 2018 1:07 pm

@abdo bahsi gecen universiteden mezun olup direk denklik alan kaç kişi var? Somut bir sekilde gosterirseniz ilgilenen arkadaslar icin daha faydali olacaktir. Resmiyete gore bologna sureci lizbon anlasmasi gibi seyler var ama yök yurdisi mezunlara cok istisnai durumlar disinda sinav karari veriyor... aksini iddia ediyorsaniz lutfen somut olarak kanitlayin... iyi calismalar diliyorum..

Lukmn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Lukmn » Pzt Eki 22, 2018 1:23 pm

Pineala yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 1:07 pm
@abdo bahsi gecen universiteden mezun olup direk denklik alan kaç kişi var? Somut bir sekilde gosterirseniz ilgilenen arkadaslar icin daha faydali olacaktir. Resmiyete gore bologna sureci lizbon anlasmasi gibi seyler var ama yök yurdisi mezunlara cok istisnai durumlar disinda sinav karari veriyor... aksini iddia ediyorsaniz lutfen somut olarak kanitlayin... iyi calismalar diliyorum..
somut sunmus abdo iste hocam belge diyor. önceden öyleymis ama simdi karar cıkmıs demek istiyor apdo

ap-do
VIP
VIP

Mesaj gönderen ap-do » Pzt Eki 22, 2018 1:26 pm

Resim
Şüpheci yaklaşımınızı anlıyoruz, zaten sorgulansın diye böyle bir siteye başlık açtık. Fakat YÖK'ün resmi gazetedeki yönetmeliğinin ötesinde nasıl somut bir kanıt istiyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Ben diyorum ki adam öldürmek suçtur, kanun maddeside şudur. Siz diyorsunuzki yasada öyle olabilir ama öyle uygulanmıyor.
Bu yönetmelik aralık 2017 tarihlidir ve sonrasını kapsar, bu dönemden kayıt yaptıran öğrencilerin mezun olmasına neredeyse 5 yıl var. 5 yıl sonra gösterebiliriz bu kanıtı.
Bunun dışında YÖK'ün denklik sayfasından gideceğiniz üniversite ve bölümün denklik durumunu sorgulayabilirsiniz.
Sanırım denklikle ilgili başka söze gerek yok,maksadını aşan bir tartışmaya dönüşüyor bu durum.

streptokokkus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen streptokokkus » Pzt Eki 22, 2018 1:38 pm

Kız kardesm icin arastiriyoruz apdo hocam ile iletsm halndeyiz olumlu olumsuz seyleri aktarırım arkadaslar

ugurlu06
VIP
VIP

Mesaj gönderen ugurlu06 » Pzt Eki 22, 2018 1:40 pm

apdo yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 1:26 pm
Resim
Şüpheci yaklaşımınızı anlıyoruz, zaten sorgulansın diye böyle bir siteye başlık açtık. Fakat YÖK'ün resmi gazetedeki yönetmeliğinin ötesinde nasıl somut bir kanıt istiyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Ben diyorum ki adam öldürmek suçtur, kanun maddeside şudur. Siz diyorsunuzki yasada öyle olabilir ama öyle uygulanmıyor.
Bu yönetmelik aralık 2017 tarihlidir ve sonrasını kapsar, bu dönemden kayıt yaptıran öğrencilerin mezun olmasına neredeyse 5 yıl var. 5 yıl sonra gösterebiliriz bu kanıtı.
Bunun dışında YÖK'ün denklik sayfasından gideceğiniz üniversite ve bölümün denklik durumunu sorgulayabilirsiniz.
Sanırım denklikle ilgili başka söze gerek yok,maksadını aşan bir tartışmaya dönüşüyor bu durum.
Amacim kesinlikle bi tartisma baslatmak degil sadece insanlar magdur olmasin yanlis bilgilendirme yuzunden.. Bahsettiginiz karari biliyorum ancak o karardan hemen sonra YÖK o kararini iptal etti diye biliyorum ancak ilgili resni linki bulamadim ama bu linke bakmanizi tavsiye ederim.
https://yokdenklik.net/ukrayna-ilk-1000de-denklik/

ap-do
VIP
VIP

Mesaj gönderen ap-do » Pzt Eki 22, 2018 2:15 pm

ugurlu06 yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 1:40 pm

Amacim kesinlikle bi tartisma baslatmak degil sadece insanlar magdur olmasin yanlis bilgilendirme yuzunden.. Bahsettiginiz karari biliyorum ancak o karardan hemen sonra YÖK o kararini iptal etti diye biliyorum ancak ilgili resni linki bulamadim ama bu linke bakmanizi tavsiye ederim.
YÖK o kararı iptal etmedi hocam, ancak verdiğiniz linkteki yönetmelik 2010 yılına ait. Ben size 2017 yönetmeliğini gösteriyorum. Üstelik resimde denk sayılmayacağını söylüyor resmi atan kişiye değil mi,
Kişi yatay geçiş yapmış olabilir, lisans tamamlama yapmış olabilir bu gibi vb durumlarda YÖK kabul etmez zaten, bu bakımdan münferit bir durumdur kendi içinde YÖK'ün kurallarına aykırılık tespit edilmiştir.

Dilerseniz YÖK'ün denklik sorgulamasını Karazin Kharkiv Nasyonal Üniversitesi Tıp Fakültesi için kendiniz yaparak insanlara faydalı bir bilgilendirme yapabilirsiniz.
Aksi taktirde az evvel attığınız linkten dolayı insanların bu fırsatı kaçıracak olmasına sebep olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın, bu da yanlış bilgi ve haber vererek insanları mağdur etmeye sebep olur. Lütfen sizden ricam YÖK e denklik sorgusu yapmanızdır.

ugurlu06
VIP
VIP

Mesaj gönderen ugurlu06 » Pzt Eki 22, 2018 2:38 pm

apdo yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 2:15 pm
ugurlu06 yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 1:40 pm

YÖK o kararı iptal etmedi hocam, ancak verdiğiniz linkteki yönetmelik 2010 yılına ait. Ben size 2017 yönetmeliğini gösteriyorum. Üstelik resimde denk sayılmayacağını söylüyor resmi atan kişiye değil mi,
Kişi yatay geçiş yapmış olabilir, lisans tamamlama yapmış olabilir bu gibi vb durumlarda YÖK kabul etmez zaten, bu bakımdan münferit bir durumdur kendi içinde YÖK'ün kurallarına aykırılık tespit edilmiştir.

Dilerseniz YÖK'ün denklik sorgulamasını Karazin Kharkiv Nasyonal Üniversitesi Tıp Fakültesi için kendiniz yaparak insanlara faydalı bir bilgilendirme yapabilirsiniz.
Aksi taktirde az evvel attığınız linkten dolayı insanların bu fırsatı kaçıracak olmasına sebep olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın, bu da yanlış bilgi ve haber vererek insanları mağdur etmeye sebep olur. Lütfen sizden ricam YÖK e denklik sorgusu yapmanızdır.

Hocam benim denklik sorgulamasi yapmam degilki sorun Yök zaten bu universiteleri taniyor, benim anlatmak istedigim gidin isterseniz Almanyadan, Fransadan mezun olun kesin bi kural var STS klinik bilimler sinavindan 40 puani alicaksiniz yada USMLE sonucu istiyor denklik vermek icin sorun burda.. Dahada uzatmak istemiyorum herkesin kendi karari amacim sizin işinizede taş koymak degil. Herkese kolayliklar dilerim. Saygılar

Kullanıcı avatarı
Pineala
VIP
VIP

Mesaj gönderen Pineala » Pzt Eki 22, 2018 2:51 pm

apdo yazdı:
Resim

haklısınız 2017 yönetmeliği yeni farkettim.. öncesinde mezun olanlar sınava gireceklerinde hemfikiriz diye düşünüyorum.. 2017 sonrası için yönetmeliğin neresinde ilk 500 içerisindeki üniversitelerden mezun olanlara direk denklik belgesi verilecektir yazıyor? ben mi göremiyorum??? yökün bir üniversiteyi tanıması denklik anlamına gelmiyor.. maksadını aşan bir tartışma yok... hatta tartışma yok :) sorulması muhtemel soruları soruyoruz..

ap-do
VIP
VIP

Mesaj gönderen ap-do » Pzt Eki 22, 2018 3:43 pm

Pineala yazdı:
Pzt Eki 22, 2018 2:51 pm
apdo yazdı:

haklısınız 2017 yönetmeliği yeni farkettim.. öncesinde mezun olanlar sınava gireceklerinde hemfikiriz diye düşünüyorum.. 2017 sonrası için yönetmeliğin neresinde ilk 500 içerisindeki üniversitelerden mezun olanlara direk denklik belgesi verilecektir yazıyor? ben mi göremiyorum??? yökün bir üniversiteyi tanıması denklik anlamına gelmiyor.. maksadını aşan bir tartışma yok... hatta tartışma yok :) sorulması muhtemel soruları soruyoruz..
Evet ben de tanıma demek denklik demek değildir diyorum zaten hocam. Bu resme iyi bakın sizin için 4. defa koyuyorum artık herneyse:)
Bu resim bizim söz konusu bahsini açtığımız üniversitenin DENKLİĞİ için uygun olup olmadığına dair YÖK'e yolladığımız dilekçeye cevaben YÖK tarafından tarafımıza iletilen dilekçe cevabıdır. YEŞİL ALANA dikkatle bakarsanız sorunuzun cevabı ortaya çıkacaktır. Teşekkürler.

Not: Kimseyi kandırmak bizim işimiz değil, art niyet hiç hoş değil. Biz de doktoruz ve bu yollarda kimsenin mahvolmasını elbette istemediğimiz için zaten bu başlığı açtık.

Resim