yökdil tus tercih yardım

Tıp dünyasındaki haberler ve gelişmeler
Kullanıcı avatarı
klopidogrel
VIP
VIP

yökdil tus tercih yardım

Mesaj gönderen klopidogrel » Cum Nis 12, 2019 11:40 am

arkadaşlar merhaba,tus tercih yaparken yökdil sonucumuzu ösym bildirmek gerek diye yazıyor klavuzda ,nasıl bildiriliyor,siz nasıl yaptınız?
deneme yaptım tercih yapabiliyorum,dil konusuyla ilgili hiçbir soru yada kutucuk bişey yok tercih yaparken,sonradan aaaa sen bildirmemişsin olmasın ,lütfen yardım

Kullanıcı avatarı
anksiyolitik
VIP
VIP

Mesaj gönderen anksiyolitik » Cum Nis 12, 2019 2:07 pm

+1

Kullanıcı avatarı
troppx
VIP
VIP

Mesaj gönderen troppx » Cum Nis 12, 2019 2:23 pm

+1

Kullanıcı avatarı
klopidogrel
VIP
VIP

Mesaj gönderen klopidogrel » Cum Nis 12, 2019 7:08 pm

.
En son klopidogrel tarafından Cum Nis 12, 2019 8:01 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mtekdemir
VIP
VIP

Mesaj gönderen mtekdemir » Cum Nis 12, 2019 7:29 pm

Tus tercih kılavuzunda:
"Sağlık Bakanlığı veya YÖK tarafından yaptırılan yabancı dil sınav sonucunu (YÖKDİL/TÖMER) kullanmak isteyen adayların, tercihlerini yapabilmeleri için bu bilgilerinin ilgili kurumlardan, TUS’a başvurduğu T.C.
Kimlik Numarası / Y.U. Numarası ile ÖSYM’ye iletilmesini sağlamaları gerekmektedir."
Denilmektedir.
YÖKDİL sonuçları YÖK tarafından, TIPDİL sonuçları ise Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından ÖSYM ye iletilmektedir.
Adayların herhangi birşey yapmasına gerek yok.
Yabancı dil geçerliliği olmayan adayın tercih ekranı açılmaz zaten. Eğer tercih ekranı açılıyorsa adayın yabancı dil geçerliliği var demektir.

Kullanıcı avatarı
klopidogrel
VIP
VIP

Mesaj gönderen klopidogrel » Cum Nis 12, 2019 8:00 pm

teşekkür ederim

amaranth
VIP
VIP

Mesaj gönderen amaranth » Cum Tem 19, 2019 3:46 pm

mtekdemir yazdı:
Cum Nis 12, 2019 7:29 pm
Tus tercih kılavuzunda:
"Sağlık Bakanlığı veya YÖK tarafından yaptırılan yabancı dil sınav sonucunu (YÖKDİL/TÖMER) kullanmak isteyen adayların, tercihlerini yapabilmeleri için bu bilgilerinin ilgili kurumlardan, TUS’a başvurduğu T.C.
Kimlik Numarası / Y.U. Numarası ile ÖSYM’ye iletilmesini sağlamaları gerekmektedir."
Denilmektedir.
YÖKDİL sonuçları YÖK tarafından, TIPDİL sonuçları ise Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından ÖSYM ye iletilmektedir.
Adayların herhangi birşey yapmasına gerek yok.
Yabancı dil geçerliliği olmayan adayın tercih ekranı açılmaz zaten. Eğer tercih ekranı açılıyorsa adayın yabancı dil geçerliliği var demektir.
Ösym yi aradım şimdi.Yökdil sonucumu size iletmem gerekir mi tusa başvurmak istersem dedim.Kendileri verileri alıyorlarmış başvuru ekranı açılmazsa haber verin dediler.Sizin açıklamanızı yaptılar.Ben de antitusife yazmak için gelmiştim.Zaten varmış.Teşekkürler.