Türkiye'de Denkliği Olan Yurtdışında Tıp Fakültesi

Tıp dünyasındaki haberler ve gelişmeler
Kullanıcı avatarı
srassim
VIP Plus
VIP Plus
TAG: s̨͏̗͔̗̗͎̪̬̤̲̦̳̜̞̩̙͜r̝̠̲͕̝͙̙̣̹͜à̧̳̦͍s̷͓͔̱̤͓͔̤͇͕ͅs̩̣̼͠ì҉̥́m͎̖̦̦̠͖̙̥͓̼̙͈̥

Türkiye'de Denkliği Olan Yurtdışında Tıp Fakültesi

Mesaj gönderen srassim » Cmt Kas 03, 2018 2:17 am

@tuscul Estag. öyle bir gayretim yok yanlış anlamanızı istemem. Sadece bilgi edinmeye çalışıyorum. Çürütülecek ne söylediniz ki hocam zaten neye muhalefet ettim. Benim tepkim uslüba. Bilakis aynı fikirdeyim sizinle gördüğüm üzere; herkes iyi araştırmalı, yökten bilgi alma hakkını kullanmalı ve aynen hiç alakadar etmez. Hatta bu gibi dediklerinizin aksini söyleyene muhalefet ederim, zaten genel geçer kurallar.

Kullanıcı avatarı
hazretidentist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hazretidentist » Cmt Kas 10, 2018 2:32 pm

Arkadaşlar ben Diş Hekimliği bölümünü 6 yılda Ukrayna'da bitirdim.

Burda anlatılanların aksine kesinlikle iyi bir eğitimi yok.
Yabancı öğrencilerin ne staj imkanı ne de pratik imkanı mevcut,her koyun kendi bacağından asılır sözüyle ne yaparsanız kendiniz yapıyorsunuz.
Odessa-Kiev-Harkov tüm üniversiteler ve eğitim şekilleri tamamen aynı.İsime cisime takılmayın.
Kesnlikle ve kesinlikle YÖK size direkt denklik vermeyecektir.
Konuyu açan arkadaş ileriki yıllarda yani 2017de eğitimine başlayan birinin ancak mezuniyetinde direkt alabileceğini onun öncesinin alamayacağını söylüyor.Böyle birşey mümkün olabilir mi Allah aşkına?
2-3 sene öncesinin ders içerikleri ile şimdikinin ders içerği aynı değil mi?
Sadece kelime oyunu yapıyorlar kesinlikle direkt verilmiyor mutlaka bir sınava tabii tutulacağınızı unutmayın.

Yurtdışındaki ünivlerden mezun olup DUS-TUS (STS) çalışabilirsiniz ancak kesinlikle sıfırdan başlayacağınız için çok aşırı zorlanıyorsunuz.40 puan kolay gelmesin size çünkü üniversite size asla birşey katmıyor siz kendiniz oturup ezber yaparak bunları aşacaksınız !

maupali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen maupali » Pzr Ara 02, 2018 4:01 pm

ben ukraynanın en iyi tıp unıversıtesınden mezun oldum ... natıonal medıcal unıversıty a.a. bogomolets ama cıkan karar sts ... karazin tıp unıversıtesı degıl karma bır unıversıte ... tıp fakultesı dısında başka fakulteleri olan bir unıversıte ... benım tanıdıklarım var karazınden ve onlarda suan sts kararı ellerınde ... sırf para kazanacam dıye yalan reklam yapmayın ... olanı soyleyın .. milletin işine gelirse zaten sizinle iletişime gecerler .... saygılar .