EŞ CİNSELLİĞE NASIL YAKLAŞMALIYIZ?

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

EŞ CİNSELLİĞE NASIL YAKLAŞMALIYIZ?

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Sal Haz 30, 2020 12:44 am

Aynı epilepsi örneğinde olduğu gibi o zaman cinayet işleyen adam elini kolunu sallaya sallaya gezmelidir en doğal hakkıdır mı diyeceğiz? :) Tabiki de hayır tedavi edilmesi gerekir. 2 cinsiyet vardır bunun haricinde olanlar videoda kişilerin kendi kabul ettiği gibi hastalıktır. Peki yaşamımız sürecinde çevremizde rastgeliyoruz birçok anomali ile doğan çocuklar var, doğuştan bir çok problem ile hayata başlayanlar var, nasıl ki bu insanlar sınav diye inandığımız dünya yaşamında bir sınanmadan geçiyorsa neden insanlar bu beyinlerinde hemcinsine karşı ilgi duyan kişilerin de aynı durumda olduğunu düşünmüyor. Sizce bunlar sağlıklı düşünceler mi insanın fıtratına uygun mu? Başta söyledim gibi iki cinsiyet vardır geri kalanlar tıbbi olarak da hastalıktır tedavi edilmesi edilebiliyorsa gerekir. Bu hayatta herkesin sınavı farklıdır. UNUTULMAMALIDIR Kİ DAHA MAHKEMESİ GÖRÜLMEMİŞ BİR süreçteyiz o yüzden kimse kendini haksızlığa uğramış kabul edemez. Kim bilebilir bu mahkemenin kararının bize neler getireceğini? (İnananlar ve sabredenler için büyük mükafat vardır). Bu yazım tamamen inananlar için, inanmayanlar zaten bunu ciddiye almazlar, malesef..

İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. ;)

Dr.tuscu95
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.tuscu95 » Çrş Tem 01, 2020 3:17 pm

@CerrahOlacakAbisi umarım hekim veya adayı değilsinizdir :(

portakal suyu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen portakal suyu » Çrş Tem 01, 2020 10:30 pm

Konu dini bölgede açıldığı için şunu açıkça ifade edelim ki sonra vay ben duymadım vay ben bilmiyordum diyen olmasın.
İslama göre hastalık ya da terih olsun farketmez eşcinsel erkeklere eziyet edilir (eziyetin sınırını toplum belirler buna işkence diyelim)
eşcinsel kadınlara ise ömür boyu ev hapsi verilir.

Peki kimler eşcinsel kabul edilir. Bu işi yaptığını açıktan ilan eden ve kendine eşcinsel eş bulup bu cinsel birleşmeyi yapanlar.

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Cmt Tem 04, 2020 10:02 pm

portakal suyu yazdı:
Çrş Tem 01, 2020 10:30 pm
Konu dini bölgede açıldığı için şunu açıkça ifade edelim ki sonra vay ben duymadım vay ben bilmiyordum diyen olmasın.
İslama göre hastalık ya da terih olsun farketmez eşcinsel erkeklere eziyet edilir (eziyetin sınırını toplum belirler buna işkence diyelim)
eşcinsel kadınlara ise ömür boyu ev hapsi verilir.

Peki kimler eşcinsel kabul edilir. Bu işi yaptığını açıktan ilan eden ve kendine eşcinsel eş bulup bu cinsel birleşmeyi yapanlar.
Öncelikle şunu söyleyeyim. Eş cinselliğin bir hastalıktan kaynaklı olan tarafı var bir de kişinin kendi seçimleriyle(çevre etkisi, arkadaş etkisi, bulunulan ortam, tüm bunların ve birçok faktörün uzun zaman boyunca bir kişi üzerinde tesir etmesi sonucunda özellikle çocukluk döneminde bu faktörlere maruz kalınması sonucunda ortaya çıkan İSTEĞE bağlı davranış biçimi) olan tarafı var. Herhangi bir hormonal ya da fiziksel bozukluğa maruz kalan birisi tedavisini olmalıdır. Sonuçta hayatta her şey zıddıyla bilinir. Karanlık olmadan aydınlığın, soğuk olmadan sıcağın farkı ve kıymeti bilinemez ve hastalık olmadan da sağlığın kıymeti asla bilinemez. O yüzden bu hastalık ile doğan kişilerde bir imtihan içerisindedir, hayatta herkes imtihan içerisindedir, herkesinki farklı.. Kiminin ki zenginlikle? Kiminin ki fakirlikle, kimininki sağlıkla? Kiminin ki de hastalıkla.. Hasta olan kişi hastalığının farkında olmalıdır. Yoksa bu hastalığını kabul etmeme psikiyatrik problem dahilindedir :)

Öteki taraftan kişinin KENDİ SEÇİMİYLE bu davranışta bulunması da toplum için kabul edilemez. Bir şey normalleşmeye başlarsa o davranış tüm topluma mal olur, nasıl ki bir mahallede hırsızlık meşru bir hal alırsa suç sayılmazsa ne var ki canım o da fakir birisi onun hakkıdır denirse o mahallede hırsızlık hat safhaya çıkar. Nasıl ki bu İSTEĞE BAĞLI EŞ CİNSELLİK meşrulaştırılırsa, özendirilirse sen değil belki fakat senin çocuğun ya da bir başkasının çocuğu olmadık yere bundan etkilenecektir ve bunun olmasını ne kadar istersin, kendi çocuğun bu kararı alınca nasıl karşılarsın bilemiyorum? Bu özendirmeler bir süre sonra belki farkında olunmasa bile toplumu derinden etkileyecektir. Ben bangır bangır her yerde bunun normalleştirilmesine karşıyım. Çünkü bunlar kendi halinde yaşamıyorlar yaşatmak normalleştirmek de istiyorlar. Şimdi diyebilirsiniz ki tercihlerinde insan özgürdür sen onun neyden hoşlandığını fantazi duyduğunu bilemezsin?

ÇOOK ağır olacak, herkesten özür diliyorum ama çocuk tacizcisi bir adama sorulduğunda bu işi neden yaptığı eğer o adi adam zevk için yaptığını daha çok hoşlandığını söyleyecektir. Şimdi ben bir toplumda bunu yaymaya kalksam normalleştirsem nasıl olur bu vaka sayısı artar mı artmaz mı? Peki siz bu adama hasta deseniz hayır hasta değil dostum :) Kendi tercihi bu tamamen, O ZAMAN NORMAL Mİ GÖRELİM TABİ Kİ DE ASLA!!!! Bu şerefsize en ağır ceza verilmeli mi verilmemeli mi? Zamanla toplumu bozar mı bu davranış bozmaz mı? Bir düşünün derim.

İSLAMİ OLARAK 4 ŞAHİT EŞ CİNSELLİK DAVRANIŞINI BİZZAT görmelidir bunun neticesinde ölüm cezası, sopa cezası ya da çeşitli cezaları vardır. O kişi bunu yaptığından dolayı kafir olmaz. Eğer bir daha yapmamak üzere bu durumun ona verilen bir imtihan olduğu bilinciyle tövbe ederse, ALLAHIN RAHMETİ SONSUZDUR. UMULUR Kİ ALLAH o kişiyi affeder.

Bu ortamı tartışma platformu haline getirmek istemiyorum, umarım anlayışla karşılarsınız, iyi günler.. :blush:
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. ;)