KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Moderatör: Bulut Genç

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

KALEMLİ TABLETTE NOT ALMAK

Mesaj gönderen Mentor » Çrş Ağu 01, 2018 2:48 pm

Cappulce yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 2:40 pm
Mentor yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 2:00 pm
Cappulce yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 12:59 pm
Arkadaşlar bende Microsoft Surface Pro var. Fasiküllerimi sayfa sayfa fotoğraf çekip PDF haline getirdim. Xodo isimli PDF Editör programı ile üzerine not alıp highlighter ile çizebiliyorum. (En güzel yanı fosforlu kalemin bitmiyor oluşu ':) ) Ayrıca Microsoft One Note uygulaması ile de kısa notlar alıyorum defter gibi. Örnekler aşağıdadır.

Örnek 1: https://i.hizliresim.com/Z3XNnk.jpg

Örnek 2: https://i.hizliresim.com/Q2LXyG.jpg
Ekran parlaklığı gözlerinizi ağrıtıyor mu, maximum kaç saat çalışmanıza izin veriyor bataryası?
Hocam, hiç göz ağrısı çekmedim. Tam şarj ile yaklaşık 9 saat ekran süresi alıyorum.

SamTzu61 arkadaşımız haklı. Ben bu aleti ABD'den aldım. Garantisi sadece alınan ülkede geçerli. Keşke Türkiye'ye de getirseler
Teşekkür ederim, evet garanti mevzusu da önemli

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Çrş Ağu 01, 2018 3:09 pm

Cappulce yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 12:59 pm
Arkadaşlar bende Microsoft Surface Pro var. Fasiküllerimi sayfa sayfa fotoğraf çekip PDF haline getirdim. Xodo isimli PDF Editör programı ile üzerine not alıp highlighter ile çizebiliyorum. (En güzel yanı fosforlu kalemin bitmiyor oluşu ':) ) Ayrıca Microsoft One Note uygulaması ile de kısa notlar alıyorum defter gibi. Örnekler aşağıdadır.

Örnek 1: https://i.hizliresim.com/Z3XNnk.jpg

Örnek 2: https://i.hizliresim.com/Q2LXyG.jpg
hocam kimse de yoktur diye ben bu aletin sözünü dahi etmemiştim :D iyi ki geldiniz :D
Resim

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Çrş Ağu 01, 2018 3:13 pm

SamTzu61 yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 2:28 pm
Microsoft kendi getirmiyor modellerini türkiyeye bildiğim kadarıyla ondan garanti konusunda sıkıntı olur mu diye düşünüyor insan.Yoksa 1 aya microsoft uygun fiyatlı bir model çıkaracak ama türkiyeye vermeyecek maalesef:D Ben en çok samsung galaxy book merak ediyorum fiyat olarak da gayet uygun,yazı deneyimini de test ettim gayet kullanışlı ama ekran göz yoruyormu,uzun kullanımda sıkıntı çıkarıyor mu heyecanla samsung kullanan miyozin hocamızı bekliyoruz :)

İpad incelemesi yapan Türk elemanın incelemesinde kullanımı beğendim açıkçası gereken her şey var gibi:)
hocam @Lancerelam hocamız galaxy book kullanıyormuş önceki sayfalarda yorumu var :) tekrar online olduğunda güzelce bir danışacaz inşallah :D
Resim

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Çrş Ağu 01, 2018 3:15 pm

drsurgeon yazdı:
Pzt Tem 30, 2018 11:10 am
Son_Tus_Bükücü yazdı:
Pzt Tem 30, 2018 10:35 am
@drsurgeon Hocam ekran boyutunu zaten soracaktım yazmanız iyi olmuş.Hocam hemen hemen A4 boyutunda olduğu için ,hatta daha büyük, sürekli elinizde gezdirebiliyo musunuz, boyutu pratikliğini etkiliyor mu?Gözü çok yoruyor mu hocam?Göz yormasına karşı ne gibi önlemleri, modları var(okuma modu vs. gibi)?Bilgisayarı sıfır parlaklıkta kulllanıyorum artı gece ışığı falan da açıyorum ama yine de damla kullanmak zorunda kalacak kadar gözlerimi yoruyor.Bir de hocam ipad lere kırılmış program kuruluyor mu?

ek 1 : Harici diskimi tablete bağlayabiliyor muyum?Aklıma geldikçe ekleyim :D
Elimde gezdirmekte bir sorun yaşamıyorum hatta stand kılıf da aldım klasör kalınlığında olduğu için çantada ya da elde taşırken bi sorun olmuyor kendi acımdan

Aksine büyüt benim için çok ideal 10 inç ya da 9.6 inçlik boyut aldığınızda sayfayı sürekli büyütme küçültme yapmak zorundasınız bu da zlatan kaybı ve dikkat daginikligina yol açar diye düşünüyorum

Göz yorması konusunda da sıkıntı yaşamadım ekran parlaklığını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz benim acımdan bu konuda da sıkıntı olmadı

Jailbreak diye bi olay var iphone da o yolla kırılıyor ama denemedim zaten tek ihtiyacım olan düzgün bir pdf uygulamasiydi onun da adını belirttim 45 tl için jailbreak olayına girilmesi bence riskli başka yapacaginiz masraf yok cunku

Hdd bağlanmıyor ne yazıkki onu araştırdım biraz bulamadım bulan bilen birisi varsa yardımcı olsun 😊
hocam ben biraz araştırdım jailbreak gerekiyormuş bi de şöyle bi ürün çıkmış
https://www.sandisk.com.tr/ixpandflashdrive2
Resim

Kullanıcı avatarı
abvdus
VIP
VIP

Mesaj gönderen abvdus » Çrş Ağu 01, 2018 9:25 pm

arkadaşlar apple tabletlere/telefonlara kesin olarak hdd bağlanmıyor. ürünler mevcut ama apple'ın kendi hafızasını yüksek almak daha ucuza gelebilir.

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen drsurgeon » Çrş Ağu 01, 2018 9:53 pm

Son_Tus_Bükücü yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 3:15 pm
drsurgeon yazdı:
Pzt Tem 30, 2018 11:10 am
Son_Tus_Bükücü yazdı:
Pzt Tem 30, 2018 10:35 am
@drsurgeon Hocam ekran boyutunu zaten soracaktım yazmanız iyi olmuş.Hocam hemen hemen A4 boyutunda olduğu için ,hatta daha büyük, sürekli elinizde gezdirebiliyo musunuz, boyutu pratikliğini etkiliyor mu?Gözü çok yoruyor mu hocam?Göz yormasına karşı ne gibi önlemleri, modları var(okuma modu vs. gibi)?Bilgisayarı sıfır parlaklıkta kulllanıyorum artı gece ışığı falan da açıyorum ama yine de damla kullanmak zorunda kalacak kadar gözlerimi yoruyor.Bir de hocam ipad lere kırılmış program kuruluyor mu?

ek 1 : Harici diskimi tablete bağlayabiliyor muyum?Aklıma geldikçe ekleyim :D
Elimde gezdirmekte bir sorun yaşamıyorum hatta stand kılıf da aldım klasör kalınlığında olduğu için çantada ya da elde taşırken bi sorun olmuyor kendi acımdan

Aksine büyüt benim için çok ideal 10 inç ya da 9.6 inçlik boyut aldığınızda sayfayı sürekli büyütme küçültme yapmak zorundasınız bu da zlatan kaybı ve dikkat daginikligina yol açar diye düşünüyorum

Göz yorması konusunda da sıkıntı yaşamadım ekran parlaklığını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz benim acımdan bu konuda da sıkıntı olmadı

Jailbreak diye bi olay var iphone da o yolla kırılıyor ama denemedim zaten tek ihtiyacım olan düzgün bir pdf uygulamasiydi onun da adını belirttim 45 tl için jailbreak olayına girilmesi bence riskli başka yapacaginiz masraf yok cunku

Hdd bağlanmıyor ne yazıkki onu araştırdım biraz bulamadım bulan bilen birisi varsa yardımcı olsun 😊
hocam ben biraz araştırdım jailbreak gerekiyormuş bi de şöyle bi ürün çıkmış
https://www.sandisk.com.tr/ixpandflashdrive2
o flash belleği gördüm hocam ama ciddden 64 gb bile olsa hafıza gerek kalmıyor ek depolama alanına şu anda tablette 11 tane tts 11 tane tustime kitabı ve bi kaç tane daha kitapla beraber toplamda 25 kitap var toplam 2.5 gb yer kaplıyor totalde 15 gb doluluk var cihazda yaklaşık 45 gb da boş alan ne jailbreake gerek var ne de o belleği almaya :)

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Çrş Ağu 01, 2018 10:09 pm

@drsurgeon hocam iyi de daha bunun offline ı var ses kaydı var cihazı tam manasıyla tus istasyonuna çevirmek için o hafıza yetmez :/ apple iyisin hoşsun da neden böyle ucuz numaralar yapıyorsun.Hafızayı yetersiz yapıyorsun disk de bağlatmıyorsun.
@abvdus hocam ben baktım fiyatlara 64 ten 256 ya çıkmak için 800 lira istiyor
Resim

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Çrş Ağu 01, 2018 11:33 pm

Son_Tus_Bükücü yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 10:09 pm
@drsurgeon hocam iyi de daha bunun offline ı var ses kaydı var cihazı tam manasıyla tus istasyonuna çevirmek için o hafıza yetmez :/ apple iyisin hoşsun da neden böyle ucuz numaralar yapıyorsun.Hafızayı yetersiz yapıyorsun disk de bağlatmıyorsun.
256 için kafadan 5bin lira çıkıyor, accayip güzel tablet ama şu tuzlu mevzusu insanı kahrediyor 😄

Hdd bağlanmıyor diyorsanız dolayısıyla herhangi bir bilgisayara da bağlayamıyoruz dosya aktarımı vs için?

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Prş Ağu 02, 2018 12:16 am

@Mentor hocam tahminim bir 10 bin verirseniz macbook'a o zaman ona bağlanır klasik apple ürünü :)
Aslında en şık olanlar bence yoga booklar ama onların ekran kalemle yazılmıyor farklı bir tarzları var :D Microsoftta türkiye garantisi vermediği için en uygun olanlar samsung galaxybooklar gibi duruyor dışardan bakınca ama kullanan birinin yorumlarını almak lazım .

Kullanıcı avatarı
drsurgeon
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen drsurgeon » Prş Ağu 02, 2018 10:12 am

Mentor yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 11:33 pm
Son_Tus_Bükücü yazdı:
Çrş Ağu 01, 2018 10:09 pm
256 için kafadan 5bin lira çıkıyor, accayip güzel tablet ama şu tuzlu mevzusu insanı kahrediyor 😄

Hdd bağlanmıyor diyorsanız dolayısıyla herhangi bir bilgisayara da bağlayamıyoruz dosya aktarımı vs için?
Yok hocam pc ye dosya aktarımı acın bağlanıyor kitapları o şekilde yüklüyorsun