adım adım rusça pdf

Kullanıcı avatarı
Sinancino
VIP
VIP

adım adım rusça pdf

Mesaj gönderen Sinancino » Sal Eki 17, 2017 11:57 pm

film değil de rusça dizi tavsiyeleri daha iyi olur
физрук
интерны

Kullanıcı avatarı
drcanary
VIP
VIP

Mesaj gönderen drcanary » Çrş Kas 08, 2017 11:56 am

drsimona yazdı:
Cum Eki 13, 2017 9:19 pm
ben daha önce çalıştım ama bu kitaptan değil "50 derste Rusça " ydı çalıştığım kitap, bu kitabın da içeriğine baktım oldukça benzer hatta nerdeyse aynı cümleler diyebilirim . Kirili öğrenmek çok kolay . Harflerin okunuşları belli zaten yerine göre de değişmiyor bi kaç istisna dışında . kelimeler zaten yazıldığı gibi okunduğu için okumayı yazmayı öğrenmek gerçekten kolay oluyor . Ancak Rusçanın da Kirilin de sadece kitaptan okunarak öğrenilceğini düşünmüyorum çünkü harflerin telafuzu farklı olabiliyor veya bizim kalın söylediğimiz harfleri ince bir şekilde söyleyebiliyorlar dolayısıyla yanlış öğrenmiş oluyoruz o yüzden mutlaka rusça bilen birinden kelime harf telafuzlarnı dinlemenizi öneririm yoksa gerçekten duyarak daha kolay öğrenilebilcek bir dil :)
Teşekkürler detaylı geri bildirim için. Teorik bilgiyi kitaplardan öğrenip, diğer arkadaşların dediği gibi dizi/film vs görsel/işitsel yayınlarla destekleyip üstüne bir de Moskova/St. Petersburg yapmak farz oldu o zaman :)

Kullanıcı avatarı
Eculizumab
VIP
VIP

Mesaj gönderen Eculizumab » Çrş Kas 08, 2017 4:30 pm

drcanary yazdı:
Çrş Kas 08, 2017 11:56 am
drsimona yazdı:
Cum Eki 13, 2017 9:19 pm
ben daha önce çalıştım ama bu kitaptan değil "50 derste Rusça " ydı çalıştığım kitap, bu kitabın da içeriğine baktım oldukça benzer hatta nerdeyse aynı cümleler diyebilirim . Kirili öğrenmek çok kolay . Harflerin okunuşları belli zaten yerine göre de değişmiyor bi kaç istisna dışında . kelimeler zaten yazıldığı gibi okunduğu için okumayı yazmayı öğrenmek gerçekten kolay oluyor . Ancak Rusçanın da Kirilin de sadece kitaptan okunarak öğrenilceğini düşünmüyorum çünkü harflerin telafuzu farklı olabiliyor veya bizim kalın söylediğimiz harfleri ince bir şekilde söyleyebiliyorlar dolayısıyla yanlış öğrenmiş oluyoruz o yüzden mutlaka rusça bilen birinden kelime harf telafuzlarnı dinlemenizi öneririm yoksa gerçekten duyarak daha kolay öğrenilebilcek bir dil :)
Teşekkürler detaylı geri bildirim için. Teorik bilgiyi kitaplardan öğrenip, diğer arkadaşların dediği gibi dizi/film vs görsel/işitsel yayınlarla destekleyip üstüne bir de Moskova/St. Petersburg yapmak farz oldu o zaman :)
hocam en iyiysi pratik yapmak, Turkiyede rus dili bilenler az degil, ki dil pratik ister.
ben 10 yaşimdan rusyada yaşadım. normal rusça ve teoretik rusça farklı diller.
Путь в один лье начинается с одного шага

Kullanıcı avatarı
Sinancino
VIP
VIP

Mesaj gönderen Sinancino » Prş Kas 09, 2017 8:20 pm

BENCE HERŞEY MERAK İLE BAŞLIYOR VE PRATİK DE ÇOK ÖNEMLİ TABİ

necip
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen necip » Prş Kas 23, 2017 1:27 pm

Acaba kitabın devamını yükleyebilir misiniz?İlgimi çekti, bir merakla baktım şimdilik rusça hoş görünüyor :)
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler