Doktorlar öykülü filmlerde

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Doktorlar öykülü filmlerde

Mesaj gönderen çırak » Cum Ara 21, 2018 3:24 pm

Suçlar Ve Kabahatler (1989)
Birbirinden farklı türlerde iki paralel hikaye içeren film; bir yandan karısını aldatan New York'lu doktor Judah'ın dramatik, bir yandan da evliliği mutsuz giden belgeselci Clifford'ın traji komik hikayesini anlatıyor. Judah metresinden şantaj mektupları alırken, ondan nasıl kurtulabileceğini düşünüyor. Cliff ise yeni tanıştığı Halley e karşı yoğun duygular beslemeye başlıyor.

Türkçe öğrenirim. Almanca öğretebilirim. Dil değişimi arkadaşı arıyorum.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cum Ara 21, 2018 3:32 pm

Bir Yabancı Gibi (1955)
Mükemmelliğin peşinde koşan bir doktorun bu süreçte yaşadıklarının ve gerçekler ile yüzleşmesinin hikâyesi.

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Cum Ara 21, 2018 3:33 pm

Zaten heryerden doktor fışkırıyor her yerden ders fışkırıyor birde evde oturup filmini mi izliyorsunuz

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Cum Ara 21, 2018 3:34 pm

Benim nöbetlerimi izleseydiniz film niyetine

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cum Ara 21, 2018 8:34 pm

Koma (1978)
Doğal olmayan sayıda hastanın tedaviye alındıktan sonra komaya girdiğini farkeden kadın doktor korkunç bir komployu ortaya çıkarır.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 22, 2018 10:12 am

Doğadaki Umut (1992)
Aykırı bir bilim adamı olan Doktor Robert Campbell (Sean Connery), büyük bir ilaç şirketi adına Amazon Ormanları’nda bir araştırma projesi yürükmektedir. Proje için bir asistan ve gaz kromatografisi gönderilmesini ister. Gönderilen asistanın, bir kadın (Lorraine Bracco) olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğrayan doktor yardımı reddeder ama birlikte çalışmayı öğrenmek zorunda kalacaklardır.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 22, 2018 5:24 pm

Der Arzt von Stalingrad (1958) ≈ Stalingrad'dan gelen doktor

Alman cerrahi esir kampıda

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Pzr Ara 23, 2018 8:41 pm

Wellville'e Hoşgeldiniz (1994)
Dr. Kellog sıhhatli yaşamanın sırrının vejetaryen bir beslenme ve cinsellikten uzak durma olduğunu müdafaa ederek bir sanatoryum açar. burada alışıldık yntemlerin dışında tekniklerle hastalar sıhhatli bir hayat sürme ile ilgili kontrollerden geçmektedirler.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Pzt Ara 24, 2018 7:02 pm

İbni Sina: Hekim (2013)
9 yaşındaki Rob Cole doğal bir yetenekle dünyaya gelmiş ve annesinin yaklaşmakta olan ölümünü tuhaf bir biçimde sezmiştir. Engelleyemediği ölüm gerçekleştiğinde, Bader onu ikna ederek uzun bir yolculuğa çıkarır; bu yolculuk ise küçük hokkabazlıkları ve hekimlik alanında çeşitli yöntemleri öğrendiği bir eğitim süreciyle geçer. Ne var ki Cole için bir noktadan sonra bu metodlar sınırlı kalır ve daha engin bir bilgi birikimine sahip olmayı istemeye başlar. Bu amaçla rotasını Pers topraklarına çevirir ve görmeyi dilediği kişi tüm doktorların doktoru İbn-İ Sina’dır. Ünlü hekimin Ispahan’daki okuluna ulaştığında ise zorluk ve yasaklarla karşılaşır. Ancak genç Rob içindeki bu bilgi açlığıyla hepsini aşmaya hazırdır ve nihayetinde kutsal amacı uğruna, sorunları kendi belirlediği yöntemlerle çözmeye başlar...

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Çrş Ara 26, 2018 5:53 pm

Peki Ya Bob? (1991)
Bob Wiley (Bill Murray) takıntıları yüzünden hayatı cehenneme dönen; zeki ve aynı zamanda oldukça sempatik bir kişiliği olan sorunlu bir hastadır. Son doktoru tarafından, oldukça kibirli ve egosal bir yapısı olan psikolog Dr. Leo Marvin’e (Richard Dreyfuss), uygun tabirle postalanan Bob, Dr. Leo’ya da kısa zaman içinde bağlanır. Ancak doktor, ailesiyle birlikte şehir dışına uzun bir tatile çıkmaya hazırlanmaktadır ve şimdilik Bob’a yeni yazdığı Bebek Adımları adlı kitabını bırakır. Uzun süren ısrarlı aramalarına karşılık bulamayan Bob için doktorunun peşine düşmekten başka çare kalmamıştır…