Doktorlar öykülü filmlerde

SBI
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Doktorlar öykülü filmlerde

Mesaj gönderen SBI » Cmt Ara 15, 2018 7:42 pm

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 7:46 pm

Patch Adams (1998)
Hunter Adams , sürekli mutlu olması ile tanınan dünyanın belkide en pozitif insanıdır. Hatta öğretmenlerinden birisi ona Palyaço gibisin istersen bir sirke katılabilirsin bile demiştir. Adams ise ciddi bir şekilde palyaço olmayı düşünsede çok iyide bir doktordur. Fakat sonunda bir akıl hastahanesinde palyaçoluk ve doktorluk yapmaya başladı. Hasta olmak ve doktor olmak arasında gidip gelmeye başladı. Yönetmenlik koltuğunda Tom Shadyac‘ı başrolde ise Robin Williams‘ı görmekteyiz.
Türkçe öğrenirim. Almanca öğretebilirim. Dil değişimi arkadaşı arıyorum.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 7:52 pm

Doktor Knock - Knock (2017)
Eskiden haydutluk yapan sonrasında bırakıp doktor olan Knock küçük bir kasabaya yerleşip tanınmadan burda işini yapmak isteyecektir. Aslında iyi gibi görünsede amacı tam olarak da bu değildir. Onun niyeti kasabadaki insanlara sahte belirtilerle hasta olduklarına inandırarak onların paralarını almak olacaktır. Kısa zamanda herkese kendini sevdirir tam para almaya başlarken onu tanıyan birisi çıkagelir.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 8:01 pm

Altıncı His 1999
Psikiyatr Crowe, bie saldırıya uğramış ve ölümden zor kurtulmuştur. O aralar küçük bir çocuğun (Cole) doktorluğunu yaparak vakit geçirmektedir. Zaman içinde Cole ile giderek yakınlaşan doktor Crowe, onun daha önce hiç kimse ile paylaşmadığı bir sırrını da öğrenecek ve hem kendi hem de çocuğun hayatı alt üst olacaktır.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 8:10 pm

Acı Reçete (2013)
Emily (Rooney Mara) ve Martin (Channing Tatum) New York’ta başarılı ve yüksek standartlarda yaşayan bir çifttir. Bir gün borsa yolsuzluğu yüzünden Martin hapse girer. Tabi bu arada yaşam standartları da haliyle düşer ve Emily Manhattan’da ufak bir apartman dairesine taşınır. Dört yıl boyunca kocasının hapisten çıkmasını bekler. Bu sırada ağır depresyona girer. Emily’nin intihar girişiminden sonra yanına danışman olarak psikiyatrist Jonathan Banks (Jude Law) getirilir. Emily terapi görmeyi ve antidepresan ilaçlar almayı kabul eder. Emily'nin verdiği bu karar ile hem kendi hayatını hem de çevresindeki tüm insanların hayatını etkileyebileceğinden haberi bile yoktur.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 9:20 pm

İskoçya'nın Son Kralı (2006)
Doktor Nicholas okulundan yeni muzun olmuştur. Hayatında biraz olsun macera katmak ve mağdur durumdaki halka yardımcı olmak adına Uganda'ya gider. Burada kısa süre içerisinde bir kaza yerine çağrılır. Ülke lideri Dada, bir ineğe çarpmıştır. Bu olayın ardından Dada'nın güvenini kazanan Nicholas ülke içerisinde giderek yükselirken bu onun için belkide ölümün kendisine daha çok yaklaşmasına neden olacaktır.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 9:33 pm

Tanrının Eseri Şeytanın Parçası (1999)
Film, New England'da küçük bir yetimhanede yaşayan, gerçek dünyadan hiç haberleri olmayan kız ve erkek çocukların arasındaki bir yetimin, Homer Wells ( Tobey Maguire )'in hikayesini anlatıyor. Homer Wells bir yetimdir, ancak aile eksikliği duymamaktadır. St. Cloud's yetimhanesinde sevgi dolu ancak sıra dışı eğitmeni Dr. Wilbur Larch ( Michael Caine ) tarafından yetiştirildiğinden, hiçbir zaman sevgiden yoksun kalmamıştır. Ancak erkekliğe yaklaşırken, geleceği hakkında kendine sorular sormaya başlar, dünyayı kendi keşfetme özlemindedir.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 10:26 pm

İyi Doktor (2011)
Dr. Martin Ploeck'in (Orlando Bloom) hayatı takdir edilme üzerine kuruludur. Yeni tanıştığı 18 yaşındaki kız Diane böbrek hastasıdır ve hayatına devam etmesi için destek makinesine ihtiyacı vardır. Fakat bir süre sonra Diane iyileşmeye başlar, ancak Martin onu kaybetmekten korktuğu için hastalığını tetikleyip Diane'i hasta tutarak hastanede yanında kalmasını sağlar.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 10:31 pm

Tehdit (1995)
Tehdit filmi günümüzden 30 yıl öncesinde, Afrika’da başlıyor. Amerikalı doktorlar ölümcül bir virüsün kuşattığı kasaba insanlarını kurtarmaya çalışırken, yüksek rütbelilerden birinin verdiği emirle orada bulunan herkes öldürülür. Savunma bakanlığının kökten çözdüğünü düşündüğü sorun, yıllar sonra yeniden baş gösterir ve dolambaçlı yollardan Yeni Dünya’ya giren virüs bir anda Amerikalıları esir alır.

çırak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen çırak » Cmt Ara 15, 2018 10:35 pm

Uyanışlar (1990)
Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer'ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareketsiz görünen hastaları tedavi etmek ister.Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlacı Leonard Lowe üzerinde denemek için izin alan doktor, ilk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.