İngilizce Sorununu Tamamen Çözüyorum

botox
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İngilizce Sorununu Tamamen Çözüyorum

Mesaj gönderen botox » Cmt Kas 17, 2018 9:10 pm

Değerli arkadaşlar ;
Şunu farkettim bütün doktor ve predoktor arkadaşların ingilizce problemi mevcut. Öğrencilik yıllarında belli olmuyor ancak asistanlık ve yandallara geçince ingilizce bilmemenin acizliğini yaşıyoruz.
Yaklaşık 1 yıldır araştırmalarım sonucu size en kolay yoldan ingilizce öğrenmeyi anlatacağım.
1. Aşama kelime öğrenmek gerekmekte.
-bunun için 2 application mevcut. “Kelime öğren” ve “yds cepte” . Kelime öğren çok eğlenceli ve bilmediklerinizi cümle içerisinde kullanarak testler ile pekiştirebilir sonunda 100-150 kelime öğrenebilirsiniz... “yds cepte” çok fazla kelime mevcut olup, kullanışlı ancak biraz sıkılabilirsiniz.
2. Aşama ingilizce basit hikayeler mevcut. Pdf şeklinde ya da online. Android için sorun olmamakla beraber ios kullanıcıları tarayıcılarını “idiom” programı ile kullanarak ingilizce eğitim sitelerinde okuma yapabilirler. (Programda eğitim siteleri mevcut. Bilmediğiniz kelimenin üzerinde 1 defa tiklayinca aninda ceviri yapiyor ve kayit edebiliyirsunuZ)
3. Aşama pdf kitapları okuma. Bu kitapları okurken “DynamicTranslator” programı ile google çeviri masaüstü versiyonu dahil birçok çeviri prögrami ile çift tiklayarak aninda ceviri ile pdf kitap okuyabilirsiniz.
Siz eğer pcden değil ipadden kitap okumak istiyorsaniz “kybook 3” çıktı. Pdf kitap okurken bilmediginiz kelimeye tiklayarak Animda cevirebilir, offline sozlugu ile birlikte kelimeye basili tutarak animda cevirebilir ve kayit edebilirsiniz.
4. Elle kagit tutarak hikaye okumak icin de
https://www.kitapsec.com/mobil/peter-pa ... 39719.html Bu seri ile çeviri hem cumle cevirilerini okuyup, hem de ingilizce seviyenizi ilerletebilirsiniz.

Tekrar sôylüyorum android telefon tabletlerde bircok program olabilir ancak ios kullanicilari icin daha cok faydali olacagini ve zamanla ingilizcelerini bu sekilde okuyarak gelistirebileceklerimi dusunuyirum

tetrax
VIP
VIP

Mesaj gönderen tetrax » Pzt Eyl 14, 2020 9:31 pm

q translate de pdf lerden çeviri yapabilen başarılı bir program

https://quest-app.appspot.com/