İhtisas Seçimi

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

İhtisas Seçimi

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Çrş May 03, 2017 10:27 pm

ALINTIDIR.
İHTİSAS SEÇİMİ

İhtisas seçmeden önce kendinizi tanımanız ve ne istediğinizi , nerde ve hangi şartlar altında yaşamak istediğinizi iyi bilmeniz gerek.

örnek vermek gerekiyorsa :

1) ben hem çok para kazanmak istiyorum , hemde nerdeyse 24 saat çalışmak istiyorum. cumartesi-pazar , bayram falan önemli değil. aile hayatımda olmayabilir = Kadın-doğum sizin için ideal bir branş.

2) benim için para önemli değil. ama 24 saat çalışabilirim. aile hayatımda olmayabilir. = kalp-damar cerrahisi , ortopedi , beyin cerrahisi , genel cerrahi sizin için iyi branşlardır.

3) hasta ile karşılaşmak istemiyorum. muayene-reçete bana göre değil. ama para kazanayım. aile hayatımda etkilenmesin = patoloji , biyokimya , radyoloji , nükleer tıp

4) hem çok para kazanmak istiyorum , hemde kendime ve aileme zaman ayırmak istiyorum.= göz , psikiyatri sizin için ideal bir branşlar.

5) ben hasta ile karşılaşmak istemiyorum.ama kariyerde yapmak isterim. para da önemli değil. aile hayatım etkilenmesin. = temel tıp bilimleri sizin için idealdir.

6) hem çok hasta bakmak istiyorum , hemde çok okumak . para olsada olur olmasada.. aile hayatım zarar görmesin = dahiliye , çocuk hast., sizin için ideal branşlardır.

7) adli vakaları seviyorum. bilirkişi olmak önemli. para önemli değil = adli tıp tam size göre.

8- çok hastam olmasın. acilim olmasın. ama yeterli para kazanayım. aile hayatım önemli = cildiye , fizik tedavi , nöroloji sizin için ideal branşlar.

9) acili severim. ameliyatı da severim. yeterli para kazanayım. aile hayatım etkilenmesin = üroloji , kbb sizin için idealdir.

10) acil sevmem ama ameliyatı severim. çok para kazanmayı isterim. aile hayatımda iyi olsun = plastik cerrahi sizin için idealdir.
by DrKonsultan

Bence Anestezi 3. madde ye dahil olmalı hemde ilk sırada
Kardiyo da 1 e daha yakın
Bence Göğüs 2 veya 6
by dr_jivago