Entegre hastaneye başhekim olmak

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Entegre hastaneye başhekim olmak

Mesaj gönderen rumour » Pzr Nis 30, 2017 12:28 am

İyi günler.Benim mecburi hizmetim devam ediyor entegre hastanede çalısıyorum. Başhekim olsam maaşım ne kadar artar nöbet tutup ekstra ücrette alabiliyor muyuz.Entegre hastane olduğundan dolayı ihale sıkıntısı yokmuş biz yapmıyormuşuz halk sağlığı yapıyormuş.Kısaca sizce başhekim olmalı mııym.
by palandin 32

UPLOAD İÇİN ÖNERİLEN SİTELER viewtopic.php?f=5&t=514

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Pzr Nis 30, 2017 12:29 am

Maaşın kadro derecen ve döner sermaye ortalamasına göre değişir. 2-3 bin civarı artış olur muhtemelen. Fakat yönetici pozisyonunda çalışmak 08:00-17:00 gibi rahat olmaz. Günün her saati aranabilirsin. Kaymakam İlçe Emniyet müdürü Komutan Savcı Hakim ile uğraşmaktan kendine pek vaktin kalmaz. Eğer tus düşünüyorsan kesinlikle tavsiye etmem. yaklaşık 8 yıllık pratisyen hekimim. Sağlık Ocağı- Aile Hekimliği- Acil- 112 Saha+Komuta- Yönetim hatta kısa süre de adli tabiplik yaptım. Sonuç pratisyenliğin elle tutulur hiçbir yanı yok. 2 ay öncesinde hiçbirşey için geç kalmadım diyerek TUSa başladım sana da tavsiyem yöneticilik pozisyonundan uzak durman. 2. tavsiyem araba ev gibi kredi borcu altına girmemen. Herşey böyle başlıyor malesef. Saygılarımla.
by brinks

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Pzr Nis 30, 2017 12:29 am

bulunduğun ilçeye bölgeye bağlı olarak maaşın değişir .benim en başlarda 900 tl başhekimlik farkım vardı.sonradan yasa falan değişti.kaymakamlık olurum vardı.sağlık bakanlığı olurum olmadığı için 400tlye düştü..yogunluk falan kaymakama ilçenin hareketliliğine bağlı olarak değişir.bizim kaymakam rahat bir tip olduğundan pek sıkıntı çekmedim.güzel bir tecrübe oldu benim için.kaymakam komutan belediye başkanı ve devletin değişik müdürleri ziraat bankası müdürü ptt müdürü ,mal müdürü falan.sonra sıkıldım kaymakamdan rica ettim yeni gelen birine devrettim.
by alt

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen ziyak » Pzr Nis 30, 2017 4:09 pm

Pratisyen hekimsen çok fark etmiyor ancak uzman olduğunda başhekim olmak maddi anlamda getiri sağlar. Yani maaş çok artmaz. İstersen nöbet tutarsın ancak daha sonra tutmak istemediğinde milletten sesler yükselmeye başlar, o sebeple en başta nöbetlere girme, iş yükü anlamında da seni sıkıntıya sokar "acil bir hasta ile uğraşırken hastanenin işleri" gibi, personel eksiği olursa doğal olarak nöbete girecek sıralamada uzman ile denksin hatta uzmanı sokar sen yine girmezsin. İhalele olsa iyi olurdu, komisyona girer ek ücret alırdın, olsun.