Gönderen Konu: TUS için dersaneye gitmeye gerek varmı?????  (Okunma sayısı 5857 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pumburak

TUS için dersaneye gitmeye gerek varmı?????
« : 24 Şubat 2010, 15:09:21 »
bu konuda hiç  bir bilgim yok genelde dersaneye gidenler "gidilmesi gerekli olduğunu" :dersaneye gitmeyenlerde "gitmemin bos olduğunu" söylüyorlar tusa calısan dönem 5 ve inturn arkadaslardan yorum bekliyorum :-\

Çevrimdışı MikaelAykut

• VIP
Ynt: TUS için dersaneye gitmeye gerek varmı?????
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2010, 15:21:48 »
kendine ve bilgine güveniyorsan gerek yok, ben gitmiyorum bakalım nolcak
İlim İslam'ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir.
Hadis.

Çevrimdışı ibolly

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2010, 19:02:08 »
arkadaslar tus icin dershaneye gidecekseniz 5. sınıta gidin ama dershaneyle beraber dersleri evde tekrar okuyun yoksa o da bosa gider... 6. sınırta dershane sadece zmn kaybıdır... farma gibi bazı derslere grersiniz..6'da gitmeyin (bunu ben degil dershane hocalrı soyluyor...) 5de de evde calısacaksanız gidin yoksa sadece gideyim yeter olmaz..ama dershaneye gitmeden 68 alnmaz mı tabii ki alınır...canlı ornekleri var...

Çevrimdışı maydin

« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2010, 00:25:41 »
gitmeden 70 bile alınır..ama kaynakları doğru seçmek lazım aga...

Çevrimdışı pumburak

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2010, 01:11:05 »
peki hangi kaynaklar en iyisi dısarıdan bakınca prosrectus en iisi gibi duruyor ama kullanılması gereken kitapları da biri yazabilirmi acaba cok mutlu olacağım o zaman :D

Çevrimdışı ibolly

« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2010, 00:26:21 »
ben temel bilimlerde tusem (farma haric) klinikte uts derim..farmada unlu bi hoca vardı onun kitabı iyi...

Çevrimdışı barish

« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2010, 23:13:51 »
peki hangi kaynaklar en iyisi dısarıdan bakınca prosrectus en iisi gibi duruyor ama kullanılması gereken kitapları da biri yazabilirmi acaba cok mutlu olacağım o zaman :D
Tusdata ders notlarını alma sakın, birçok şeyi bilerek eksik bırakıyorlar ya da "baskı hatası" veya "burası gözümüzden kaçmış yeni baskıda düzelticez" şeklinde kamufle ederek yanlış yazıyorlar. O notları satın alırsan da dershaneye giden bir arkadaşından mutlaka düzelt  ;)

Çevrimdışı drmutlu

« Yanıtla #7 : 02 Mart 2010, 15:35:05 »
çalışabilirim yılgınlık olmaz diyorsanız gerçekten prospektüs dershaneye gitmeyenler için ideal bir kaynak.18 cilt olması insanın gözünü korkutup zaman zaman fasikülleremi alsaydım diyebilirsiniz ama sık tekrar kaidesini yerine getirebilecekseniz alın bence.tekrar olmazsa robinss,cecil,guyton okumuş gibi oluyorsunuz.genel kültürünüz tıbbi anlamda son derece artıyor fakat soru cevaplıyamıyorsunuz.benim açımdan böyle olmuştu şahsen:)).kocaman kitaplarla 3 tekrar atmadan sınava girmektense,küçüçük fasiküllerle tekrar atarak bu sınava girmek daha iyi sonuçlar getiriyor genel anlamda.ama kişisel farklılıklar yok değil..sadece açıklamalı tus sorularını yalayıp yutarak birazda soru çalışıp 64 aldı bir arkadaş..5 yıl aradan sonra.temeli varmıydı.?..tek temeli 6 yıllık fakülteyi 9 yılda bitirmiş üzerinede 5 yıl kamuda çalışmış olmasıydı.hepsi bu..kişisel farklılıklar olmakla beraber genele uyup işi riske atmamak daha doğru olur kanaatimce...

Çevrimdışı hipocampus

• VIP
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2010, 21:52:22 »
arkadaşlarr bu sistem içinde dershane büyük bi avantajancak bunu şartlar belirliyor.ama dershanesiz olmaz diye de bi kaide yok. tüm tus sorularını yutup bunu soran adam bunu da sorabilir gibi çalışırsan 63-64 alırsın

Çevrimdışı tirex44

« Yanıtla #9 : 07 Mart 2010, 17:37:41 »
Arkadaşlar bence dersaneye gitmeye gerek yok. Dersaneye gitmedim ve ilk sınavım olan eylül 2009 da 59,6 aldım, daha yüksek puan alabilmek için bekleyip, tekrar sınava hazırlanmayı tercih ettim.(yine dersaneye yazılmadım). kaynak seçimi içinse; dersanesiz 67 puan almış arkadaşımın önerdiği ve pekçoğu da benim kitaplarımla örtüşen kaynaklar şunlar:

Dahiliye______UTS(Abdurrahman kadayıfcı)        Anatomi______TUSDATA
Pediatri______TUMER                                     Fiz&His&Emb____TUSDATA
G.cerrahi______TUMER(Levent kodal)                Biyokimya______TUSDATA
K.Doğum______TUSEM                                   Mİkrop_________TUSEM(Bahri teker)
                                                                 Farma_________ (Atilla Uçar)
                                                                 Pato__________(TUSDATA)

Çevrimdışı spider

• Kurumunuz: ÖZEL SEKTÖR
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2011, 22:05:30 »
bence gerek yok.. ses kayıtları ders notlarını al oku dinle.. bol bol soru çöz ve çıkmış soruları 3 kez oku yeter..
MEDİCAL MNEMONİC SERİES ANATOMİ VE FİZYOLOJİ

anatomi ve fizyoloji gibi sıkıcı bir dersin kitabını okurken hem eğlenin hemde okuduklarınızı kalıcı öğreneceğiniz bir seri..

http://www.sanalpazar.com/Medical-Mnemonic-Seriesanatomi-Ve-Fizyoloji2-Kitap__isp5630469

Çevrimdışı kasımpatı

• Kurumunuz: CBUTF
« Yanıtla #11 : 13 Ekim 2011, 00:35:22 »
dersane fiyatları aldı başını gidiyor sırf öğrenci kapabilmek için bizi iki senedir toplantılara çağırıyorlar bir çoğumuz bedava kitap almak için gidiyor olsakta yüzde on yirmi filan bi şekilde kandırıp kayıt yaptırıyorlar tusdatanın fiyatı 8bin civarında tusem göreceli olarak daha düşük deneyimim yok henüz ama bu parayı ödeyip  haftasonlarını dersanede akşama kadar ders dinleyip hedefine ulaşamamakta var işin ucunda...