Gönderen Konu: KTÜ'de uzmanlık  (Okunma sayısı 3031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huskor84

• Onur Üyesi
KTÜ'de uzmanlık
« : 17 Eylül 2008, 23:51:56 »
İnönü'yü görünce ben de KTÜ yazmayı düşünenler için bazı ipuçları vereyim
Pediatri: Tam bir nazi kampı, burada insanlar nasıl dayanıyor anlamak mümkün değil, hergün hakaret, aşağılama, hor görülme, it gibi çalıştırılma, inanılmaz hasta yoğunluğu, hoca kaprisleri, dedikodu... en az 5 yıl diken üstünde bir hayat, şu an için 18 ay gün aşırı yada 3 güne bir nöbet sistemi var, ayrıca toplantıya gelmedin cart nöbet, onu ettin cart nöbet sistemi var, çok iyi düşünmek lazım

Dahiliye: Genel intiba hocalar ve bölüme göre değişiyor, Hematoloji; hocaları iyi, çalışması zevkli bir bölüm, nfrloji; hocaları iğrenç, sürekli iğneleyen aşağılayan suratsız meymenetsiz, otu .oku tahlil isteyen bir zihniyet, gstr; hasta yataklarının hocalara göre bölündüğü hoca hastası dışında sevise hasta yatırılamayan bölüm, endokrin hocaları üst düzey karakterli ve bilgili, fellowları da aynı şekilde olan bölüm, onklji hoca hastalarının işlerinin görüldüğü, sürekli hasta girişi çıkşı ile karmakarışık ne olduğu anlaşılamayan bölüm, genel dahiliye ve hematoloji servisindekiler hariç hemşirelerin çoğunluğu çok kötü, dedikoducu, arkadan iş çevirici, aynı şey diğer personel için de geçerli,

Cerrahi: Aşağı yukarı tipik bir cerrahi bölümü, farklı hocalar farklı uygulamalar, anlayışlar... açık cerrahi yöntemler fazlaca kullanılmakta, laparoskopik yöntemlerin kullanımı sınırlı, transplantasyon için altyapı çalışmaları devam ediyor, yakında yapılacak, serviste 70 civarı hastaları var, yine giriş çıkışı çok olan bir bölüm. Gün aşırı ile başlanıyor

Kadın Doğum; asistanlar sürekli panik ve tedirginlik içindedir, bölümün kralı Bozkaya'dır, ondan azar bile yalnızca kıdeminiz artınca yiyebilirsiniz, kimseyi muhattap almaz. gün aşırı ile başlanıyor, alttan biri gelene kadar

Göz, KBB, Dermatoloji, Kardiyoloji, FTR, Psikiatri, Acil genel itibari ile iyi ve rahat olarak değerlendirilebilir.

maaşa ek olarak 200-300 tl nöbet,, perf. parası alınıyor.
İyi yerleri hariç tercih edilecek çok fazla yeri yok...

Çevrimdışı el dudo

Ynt: KTÜ'de uzmanlık
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2009, 19:37:54 »
ktu tıp'da uzmanlıkla ilgili çok güzel bir yazı. ekleyecek hiçbirşeyim yok, aynen katılıyorum  :)

Çevrimdışı dorukekin

« Yanıtla #2 : 10 Mart 2009, 22:53:40 »
Ben 1992 mezunuyum ve görüyorum ki 16-17 yılda değişen hiçbirşey yok, dün neyse bu gün de aynı , yorumu yapan arkadaşa teşekkürler, aynen katılıyorum.

Çevrimdışı miral

« Yanıtla #3 : 16 Mart 2009, 22:53:16 »
ktü
rektör  ANESTEZİ AD. BAŞKANI
baş hekim MİKROBİYOLOJİ UZMANI PROF.
dekan BEYİN CERRAHI PROF.
ve HOCALARIN
hepsi nin de variyetleri yerinde maşallah ,hamdolsun ,ARABALARI,MAL VARLIKLARI VE MAAŞLARI DİLDEN DİLE DOLAŞIYOR
tabi ki meslektaşlarımızın para kazanmaları bizi mutlu eder..
1-AMA ktü de yıllardır ;vakıfbankın verdiği promosyon paralarının personelin cebine gideceği yerde kimin cebine gittiğinin hesabı verilirse.Ktü yü bu yüzden mahkemeye veren dahiliye hemşiresinin sürgün yemesi işin ne vahim boyutta olduğunu gösteriyor.
2-KTÜ araştırma hastaneleri İÇERSİNDE EN AZ DÖNER SERMAYE VEREN KURUM,BU PARACIKLAR NEREYE GİDİYOR..
3-GEÇEN YIL HASTANE İFLAS BAYRAĞINI ÇEKMİŞTİ
4-X anabilimdalında ANABİLİM DALI BAŞKANI YAPAMAYI BİLMEDİĞİ AMELİYATI EĞİTİMİNİ ALMIŞ YARD.DOÇ E YAPTIRIP PARAYI HASTADAN ALIP CEPE ATIYOR,MAKBUZ KESTİRMEDEN
5-BAŞKA BİR DAHİLİ ANABİLİM DALINDA POLİKLİNİĞE GELEN HASTALARDAN ANABİLİM DALI BAŞKANI TARAFINDAN ASİSTANLARA BENİM MUAYNEHANEME GELMEYEN HASTALARA BAKILMAYACAK TEMBİHİ ÇEKİLİYOR .
6-EĞİTİM Mİ  ODA NE HERKES KENDİ BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN MANTIĞI VAR KİTAPTA YAZIYOR OKUYUN GELİN(KBB,ÇOCUK CERRAHİSİ DIŞINDA TERCİH EDİLCEK BÖLÜM YOK)
7-TEMEL BİLİMLERDE SADECE ANATOMİ ANABİLİM DALI BAŞKANI TIP FAKÜLTESİ MEZUNU DİĞERLERİ KİMYA BÖLÜMÜ VEYA VETERİNERLİL MEZUNU VE TIP DOKTORUYUZ DİYEDE GEÇİNİYORLAR,HATTA BİR TANESİ ABARTMIŞ HETTEPE MEZUNU OLDUĞUNU SÖYLEYİP VATANDAŞA PARAYLA ENJEKSİYON YAPIYOR.MUŞ
BİLMSELLİKTEN VE EĞİTİM VERMEKTEN UZAKLAMIŞ HOCALARIN RANT KAPISI OMUŞ BİR KURUM
TERCİH SİZİN

emem51

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2009, 15:02:47 »
aynen katılıyorummmmm >:(

Çevrimdışı sky walker

« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2009, 15:21:05 »
sayın huskor84 sevgili hemşerim ve meslektaşım,fakültemizi ne kadar güzel özetlemişsin ne eksik ne de fazla..keşke herkes bu şekilde özetlese kendi fakultesini..anlardık o zaman kimin ciğeri kaç para ediyo..

Çevrimdışı saze

• Kurumunuz: urfa devlet hast
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2012, 00:27:58 »
aynen huskora katılıyorum süper bir analiz